כיצד תוכלו לקבל סיוע במימוש זכויות לשורדי השואה?

חלק משורדי השואה החיים בינינו בישראל (או החיים בחו"ל), ממשיכים להתמודד עם קשיים אפילו בחלוף עשרות רבות של שנים. אך אנו לא עוסקים כאן בדיון על קשיים רגשיים או כלכליים אלא מסבירים אך ניתן לקבל סיוע במימוש זכויות בעלות ערך כספי לא מבוטל. אם אתה או את מכירים ניצולים או שאתם צאצאים של ניצולים, כך תוכלו לקבל סיוע במימוש של זכויות לשורדי השואה. 

קראו על זכויות לאלמנים של ניצולי שואה>>>

בין ביטוח לאומי למשרדי עורכי דין 

יש לא מעט עיוותים במערכת הרווחה במדינת ישראל, אולם עדיין המדינה מוגדרת כמדינת רווחה. מבלי להיכנס לכל הזכויות הסוציאליות באשר הן, ישנם ניצולים שאפילו כיום טרם מימשו את מלוא הזכויות המגיעות להם. לצורך מימוש זכויות לשורדי השואה בישראל, מקום טוב להתחיל בו יהיה פניה לביטוח לאומי. ישנם קריטריונים רבים שעל פיהם אפשר לממש זכויות, בין אם על בסיס מבחן הכנסה ובין אם על בסיס מבחנים אחרים. בביטוח לאומי פועלים לא רק עובדים בשכר אלא גם מתנדבים שתפקידים לסייע לפונים במילוי טפסים ומתן מידע רלוונטי. אולם זה בהחלט לא המקום היחיד שאליו אפשר לפנות. 

קראו איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה >>>

מלבד מערכת הרווחה הישראלית, גם גורמים בחו"ל עשויים להכיר בשורדי השואה כמי שזכאים לזכויות שונות. כדי לקבל סיוע בפניה לגורמים כאלה, למשל לרשות המקבילה לביטוח לאומי (אפשר לומר ביטוח לאומי הגרמני), אפשר להיעזר במשרד עורכי דין המתמחה בכך. פנו למשרד שבו עוסקים באופן שוטף ובקביעות במימוש זכויות לשורדי השואה. נציג המשרד יוכל להסביר על הפרוצדורה, איך מגישים בקשה, כמה זמן אורך זמן הטיפול. כמו כן, תוכלו לקבל מידע וסיוע בהגשת הבקשה, במידה ואתם כיורשים או כשורדי שואה, עומדים בקריטריונים רלוונטיים. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טייץ תחרה לנשים דתיות – גם צנוע וגם אופנתי
עבור נשים דתיות, גרביונים או טייץ תחרה, הם חלק מהותי מהתלבושת היומיומית שלהן. ניתן ללבוש אותם כתוספת...
קרא עוד »
אוג 08, 2022
פינוי בינוי
בנייה מחדש של הבית שלך היא הזדמנות מרגשת ליצור חלל שמשקף טוב יותר את אורח החיים והצרכים שלך. על ידי...
קרא עוד »
ינו 20, 2023
בועז דקל מרגיע את ההורים
בכל פעם שעם ישראל מתבשר על סגר, יש אנשים הנכנסים ללחץ. במיוחד כאשר מדובר באנשים שזקוקים למוצרים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020