איך תדברי עם הבת שלך על יחסי מין

איך תדברי עם הבת שלך על יחסי מין

אימהות רבות מעוניינות לשמר קשר פתוח ומכיל עם הבנות שלהן, אך לא כולן יודעות כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר. כל אימא הייתה רוצה לדעת כי הבת שלה יודעת לשמור על עצמה, לבקש עזרה במידת הצורך ולהתייעץ עימה בכל ספק ובכל שאלה. אך על מנת לבסס את הקשר הפתוח ואת המקום הבטוח הזה ביחסים בין אימא לבת, יש צורך לדעת כיצד לדבר עם הבת על יחסי מין ועל כל הנלווה לכך כמו אם היא מרגישה כאבים באיבר הנשי, או כל בעיה נשית אחרת שהיא זקוקה להכוונה בנושא. מדובר ללא ספק על שיחה שעלולה להיות מביכה ולא נעימה לשני הצדדים, אך אם מנהלים אותה בצורה נבונה, ניתן לבנות באמצעותה מערכת יחסים חזקה ופתוחה יותר עם הנערה. כדאי לזכור כי גיל ההתבגרות מופיע היום מוקדם יותר, כלומר הילדה יכולה להתחיל להתעניין בתחום ואף להפוך לפעילה מינית בגיל מוקדם מהצפוי.

כיצד לדבר עם הבת שלך על יחסי מין – טיפים ועצות לאם הנבוכה

קודם כל, חשוב לנהל את השיחה בצורה נינוחה ורגועה ולזכור כי רוב הסיכויים שהבת כבר יודעת דבר או שניים על מיניות. שיחות על מיניות בבית מגבירות את היכולת של הילדה לנהל דיאלוג פתוח עם ההורים. ניתן למשל לפתוח את הנושא בעקבות צפייה משותפת בדרמה אמריקאית טיפוסית, בה הנערה נכנסת להיריון מהחבר התיכוניסט שלה. ניתן להעלות שאלות כיצד היא הייתה מתמודדת עם הסיטואציה ולהעלות את כל הנושא של אמצעי מניעה. שיחות מסוג זה מעבירות את המסר כי מיניות היא חלק מהחיים ובהחלט מותר וכדאי לדבר על כך. כדאי להגיד בצורה מפורשת שמין הוא נושא שמעורר הרבה שאלות, ולעודד את הילדה לשאול ולהתייעץ בכל נושא שקשור לתחום. ברוב המקרים הדבר יביך את הנערה, אך היא תדע שניתן לדבר על הנושא בבית ולבקש סיוע מקצועי של רופא נשים יעקב בורנשטיין במקרה הצורך.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
mrplumber.co.il – המקום בו תוכלו למצוא אינסטלטור ברמה גבוהה
היום בשביל לחפש אינסטלטור ברמה גבוהה, אנחנו לא צריכים ללכת רחוק מדי. אם בעבר היינו צריכים להכיר אנשים...
קרא עוד »
יול 30, 2019
איך בוחרים חברת הסעות
חברות תחבורה הן חלק מכריע בכלכלה. הם עוזרים לאנשים להתנייד, בין אם זה למטרות עבודה או פנאי. בחירת חברת...
קרא עוד »
פבר 25, 2023
לימודי שמאות מקרקעין
מחפשים לימודים שאפשר ללמוד גם מהבית? רוצים לשלב מספר קורסים במקביל? אתם לקראת קבלת תואר ומעוניינים...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021