איך מלמדים ילדים לקרוא שעון?

עדן שעונים

בשלב מסוים ועדיף בגיל כמה שיותר מוקדם, נרצה ללמד את הילדים שלנו לקרוא שעון. אך איך עושים זאת בדיוק? האם יש להתחיל קודם עם שעון אנלוגי או אולי דיגיטלי? איך מלמדים ילדים לקרוא שעון?

מתחילים עם שעון אנלוגי

הבסיס ללימוד קריאת שעון הוא אותו שעון מוכר מאז ומתמיד, זהו השעון האנלוגי עם החוגות המורות על השעה, דקות ואולי אף שניות. יש שיטות שונות ללימוד קריאת שעון, ובהחלט גם מומלץ להיכנס לחנות צעצועים ולמצוא משחקים המיועדים לשם כך. כך ניתן ללמד את הילדים תוך כדי משחק והמחשה. 

מתי עוברים לשעון דיגיטלי?

למעשה ישנם כיום הרבה מאוד ילדים שכלל אינם יודעים לקרוא את השעה אם מדובר בשעון עם חוגות, הם הורגלו מההתחלה לקרוא רק שעון דיגיטלי וכמובן שזה הרבה פחות מורכב. אולם אין אנו מעוניינים לגדל בורים… לכן יהיה זה רק אלמנטרי ללמד את הילד קודם כל קריאה של שעון קלאסי.

מה הילדים צריכים ללמוד ולדעת?

בכדי שילדכם ילמד לקרוא שעון, עליו לדעת כמה דברים, כגון: מספר קטן ומספר גדול יותר, מה שווה ומה שונה, לקרוא ולכתוב ספרות, לדעת לסדר מספרים ברצף, ועוד.

מתי מתחילים ללמד ילדים לקרוא שעון?

לא מומלץ להתחיל בגילאים מוקדמים מאוד, הילד יתקשה להבין ויחוש רגשות תסכול. הגיל האידיאלי לקריאת שעון מתחיל בגן חובה, ואכן יש גננות שעושות זאת, ולא יהיה זה מאוחר אם הילדים יתחילו לקרוא שעון עם כניסתם לבית הספר.

חשוב להבין עד כמה הילד בשל. כמובן שישנם מקרים מעט חריגים יותר, כמו ילדים הלומדים לקרוא שעון כבר בגיל 4, וכאלה שיתחילו להבין את התחום בגילאים מאוחרים, כמו 9 או 10, כל ילד והקצב שלו.

מחפשים שעונים או רצועות לשעונים? בקרו באתר שלנו >>>

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט מעץ מלא – כדאי להשקיע
כל מי שמעוניין להשקיע בריהוט איכותי ומיוחד, אשר יחזיק מעמד לאורך זמן אך בוא זמנית ישרה אווירה רגועה...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
איך שמן CBD יכול לעזור לבעלי חיים
כאשר אנו מדברים על דאגה לבעל החיים שלנו, בשביל הרבה אנשים בעל חיים הוא כמו בן משפחה ולכן הם יעשו הכול...
קרא עוד »
יונ 20, 2019
הסרת שיער
הסרת שיער היא אחת ההליכים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בעולם. זה קיים כבר מאות שנים וזה ימשיך להיות נושא...
קרא עוד »
אוק 01, 2022