איך מגישים תביעת ביטוח נגד חברת הביטוח?

תביעת ביטוח

לא פעם, מסיבה כזו או אחרת, אנחנו נידרש להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח שלנו. זו יכולה להיות תביעה בגין נזק פיזי או נפשי שנגרם לנו עקב תאונה, פציעה, חבלה או כל סיבה אחרת. זו יכולה להיות תביעה בגין נזק שנגרם לנכס או לרכוש שלנו, וכן מסיבות אחרות שקשורות למשל לביטוח בריאות, חיים וכדומה.

תהליך הגשת תביעה כנגד חברת ביטוח הוא לא מורכב כפי שאנשים נוטים לחשוב, אך חשוב לעשות את התהליך בצורה מסודרת ונכונה, על מנת שנוכל לבצע אותה כנדרש ובסופו של דבר לקבל את מה שמגיע לנו.

חשוב להבהיר, יש להגיש את התביעה בתקופת זמן סבירה, כלומר אנחנו לא יכולים להגיש את התביעה שנים אחרי המקרה אלא במקרים מסוימים שהחוק מאפשר זאת. בדרך כלל, נהוג להגיש את התביעה מיד אחרי המקרה, שוב אלא אם מדובר בסיטואציות מסוימות, ספציפיות.

רצוי להגיש את התביעה בעזרת עורך דין שמתמחה בדיני ביטוח, זאת על מנת שאנחנו נוכל לעמוד מול חברת הביטוח ולדרוש את מה שמגיע לנו, בצורה נכונה.

כיצד מגישים את התביעה בפועל?

עלינו להגיש את תביעת ביטוח עם כל המסמכים הנדרשים, אלה של חברת הביטוח ואלה שמוכיחים את המקרה שאירע לנו. למשל, אם מדובר בתאונת דרכים, אז אנחנו צריכים להציג מסמכים שמוכיחים את אמינות המקרה וכן את הנזק שקרה לנו, בין אם זה נזק פיזי, נפשי או אחר.

חשוב מאוד, כאמור, להגיש את כל המסמכים בצורה מסודרת, בזמן, ורצוי מאוד גם להיעזר לא רק בעורך דין שמתמחה במקרה, אלא גם במומחים שיכולים לספק לנו את כל המידע הרלוונטי בתחום, בשביל שנוכל לבצע את התהליך באופן מדויק ונכון.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת המסלולים הפחות ידועים לגמילה מסמים
המסע לסילוק סמים מחייו הוא מבוך מורכב שמנווט בתחומים פיזיים, רגשיים וחברתיים. בעוד ששיטות מסורתיות...
קרא עוד »
אוק 26, 2023
5 תוספי מזון שמומלץ לקחת בהריון
היריון היא תקופה כל כך יפה ומרגשת ואין ספק כי מדובר ברגע קסום שכמותו לא נזכה בשום מצב אחר בעולם. אך...
קרא עוד »
דצמ 27, 2018
תרופה לאוטיזם – למה לצפות
אוטיזם – זו לא מחלה ולמרבה הצער לא ניתן לרפא אותה, אולם באמצעות טיפול  ביוכימי בשיטת C.A.T ניתן בהחלט...
קרא עוד »
פבר 19, 2020