נשואים לבן זוג זר ? הסדרת מעמד בישראל

יותר ויותר זוגות מעורבים נוצרים עם השנים, אודות לאינטרנט המקשר בין כל שני חלקים מהעולם והופך את ההיכרות עם אנשים אחרים מהעולם לקלה יותר. אלא שאם רוצים לחיות בישראל צריך להסדיר את המעמד של בין הזוג הזר, אחרת תהיה בעיה די חמורה של הגירה ושהייה לא חוקית, מה שעלול להוביל לסילוקו של בן או בת הזוג הזרים מהארץ. על מנת שתוכלו לחיות יחד בתור זוג ידועים בציבור או זוג נשוי תצטרכו לעבור סדרת הליכים בירוקרטיים מפרכים, אותם מומלץ ביותר לעבור יחד עם עורכת דין ג'ני קליין המומחית בתחום שתסביר לכם איך לצלוח כל שלב בירוקרטי בהצלחה.

אילו אפשרויות עומדות בפניכם לחיות כזוג בישראל?

נציין שאפשר לחיות בארץ או כזוג נשוי או בתור "ידועים בציבור". במידה ותרצו לחיות יחד כזוג נשוי, בן או בת הזוג הזרים חייבים להוציא אזרחות ישראלית. אם זה אפשרי מתוקף חוק השבות, מה טוב. אם לא, תצטרכו לעבור סדרה מפרכת וארוכה של שלבים להוצאת אזרחות ישראלית. במידה ולא תרצו להינשא אלא לחיות יחד כזוג ידועים בציבור ולקבל את התנאים והזכויות הסוציאליות המתאימות, ניתן לעשות את זה בהליך יחסית יותר פשוט.

פניה למשרד הפנים לשם הסדרה של מעמד

מאחר ומשרד הפנים מטפל בענייני הגירה וקבלת אזרחות, הפניה צריכה להיעשות דרכו. שם אתם פותחים פניה ומצהירים על היותכם זוג שחי יחד ומנהל חיים משותפים. לבקשה תצטרכו לצרף כל מסמך, טופס, הצהרה או נספח המעיד על היותכם זוג מהימן.

רק לאחר שהפניה תאושר, תזומנו לשיחות ובירורים בצורה פרונטלית, בהם הסוכנים של משרד המשפטים יבחנו אתכם. במידה וצלחתם את השלב הזה, בן או בת הזוג יקבלו אשרת שהייה של שנה, אחריה תצטרכו לבוא שוב ולהצהיר על המשך הזוגיות. כך במהלך ארבע שנים עד שתקבלו הסדרת מעמד תושב קבע.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים