השקעה בקרקע חקלאית – מתי זה כדאי?

קרקע חקלאית להשקעה

אנשים רבים מחפשים הזדמנויות נדל"ן חדשות. כאשר מחירי הדירות רק הולכים ועולים ועמם אחוז התשואה רק הולך ויורד הרי שצריך למצוא הזדמנויות השקעה חדשות שכדאי להשקיע בהן. בין היתר אנשים רבים מתחילים להשקיע בקרקע חקלאית כאשר רבים רואים בה הזדמנות השקעה בעלת סיכוי השבחה משמעותי ורווחי בעוד אחרים רואים בה סיכון גדול מאוד. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

יש לשים לב לתמרורי אזהרה

כאשר אתם באים לרכוש קרקע חקלאית ולא משנה אם יש לכם ניסיון ברכישת קרקעות חקלאיות או שגיששתם עד כה רק בשוק הנדל"ן למגורים, הרי שבתחום הקרקע החקלאית כדאי מאוד לשים לב לתמרורי אזהרה שונים. לדוגמה: אם אין תוכנית פעילה על הפיכת הקרקע לאזור בניה הרי שלוקחים סיכון שהקרקע או חלק ממנה יופקע לטובת הרשויות וזה יסתכם בהפסד כלכלי של המשקיע. לצורך כך כדאי לבקש תקן שמאי 22 ממשרד המכירות המתווך את העסקה.

מהו תקן שמאי 22 ולמה הוא חשוב?

תקן שמאי 22 הוא תקן שמטרתו היא להעניק לקונה המתעניין בחלקה את המידע המאפשר לו להכיר בסיכוי ובסיכון של העסקה אותה הוא עומד לבצע. השמאי מנתח את המיקום והחלקה, את התוכניות המקיפות והתקפות לגבי השטח ואפילו להעריך את הסיכוי שעל הקרקע ניתן יהיה לבנות נכסי מקרקעין מניבים בסופו של דבר כמו דירות למגורים, משרדים ועוד. ראו כאן לדוגמה שמאי מקרקעין בחיפה!

מדוע זה חשוב לדרוש תקן זה?

על משרד המכירות חובה להציג לכם תוך זמן סביר תקן 22 על פי החוק. כאמור בשנים האחרונות שווקו יותר ויותר קרקעות שהוצגו כקרקעות המיועדות לבנייה בהמשך אך בפועל התוכניות לא רקמו עור וגידים והקונים נשארו עם קרקע בעלת ערך נמוך יותר מזו שקנו וללא אפשרות צמיחה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התנגדות למינוי אפוטרופסות – איך מתמודדים עם זה?
ישנם אנשים שיתנגדו למינוי אפוטרופוס עבורם, בין אם מדובר בבני משפחה, או גורם אחר. לא תמיד הסיבות...
קרא עוד »
אוג 11, 2021
חולצות מודפסות לחתונה – איך אפשר לחדש?
    אם אחד מזוגות החברים שלכם עומד בדיוק להתחתן, האם אתם יודעים עם איזו חולצה תגיעו לאירוע? לא...
קרא עוד »
נוב 03, 2021
כיצד מזהים בעיה רגשית או התנהגותית אצל ילדים?
הורים רבים מנסים לענות על השאלה כיצד לטפל בבעיות התנהגות אצל ילדים. בעיות התנהגות יכולות לבוא לידי...
קרא עוד »
מאי 11, 2020