5 טיפים לבחירת מצבה לאהובים

כשאדם יקר ואהוב הולך לעולמו, נרצה לכבד ולהוקיר את זכרו או את זכרה בצורה מכובדת, יפה ואוהבת. הטיפים הבאים יסייעו לכם או לכן לבחור מצבה לאהובים שלכם.

1. המצבה כעדות למהותו של הנפטר

רשימת טיפים לבחירת מצבה נתחיל עם מצבה ייחודית. מצבה כזאת כדאי לבחור כאשר מרגישים היטב את ייחודו של האדם שהלך לעולמו. כאשר רוצים מצבה עם אמירה, שמעידה בעצם קיומה על משהו באופיו או במהותו של הנפטר.

2. מצבה שאי אפשר לפספס

טיפ נוסף ברשימת טיפים לבחירת מצבה – עיצוב ייחודי, גדול מהרגיל או בעל אלמנט מסוים שבולט לעין (למשל צבע יוצא דופן). הרעיון פה הוא לא רק לציין את ייחודו של הנפטר אלא גם להיטיב למצוא את המצבה בבית העלמין. בכל אזכרה ייטיבו המוזמנים למצוא את המקום ביתר קלות.

3. סלעים מקומיים לאוהבי הארץ

אם הנפטר או הנפטרת היו מדור המייסדים או שפשוט אהבו מאוד את הארץ, ניתן לבחור מצבה מסלע טבעי מקומי . סלע ארץ ישראלי, שורשי, אשר מייצג את הקשר העמוק לארץ ולמדינה. את הסלעים ניתן לבחור בצורה טבעית עם מינימום עיבוד או בצורה מעובדת יותר, מסותתת לכדי צורה נאה.

4. סלעים מחו"ל, אקזוטיקה לעולמים

בשנים האחרונות החלו להביא ארצה סלעים מיוחדים מחו"ל לצורך עיצוב מצבות. בין היתר ניתן למצוא עיצובים בשקיפות גבוהה, סלעי עצים מאובנים ואפשרויות רבות אחרות שאפשר להביא בחשבון.

5. אפשר להתרשם מקטלוג מצולם

את הרשימה של טיפים לבחירת מצבה נסיים בדבר אחרון נוסף. לא קל להעביר במילים את מלוא ההבדל שבין סוגים שונים של מצבות. אם תרצו לבחור מצבה לאוהבים ולא די במילים, עברו להסתכל בקטלוג מצולם. קטלוג של דוגמאות של מצבות מסלעים מקומיים או מחו"ל, בעיצובים מגוונים.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשבון – כך מלמדים ילדים
ילדים רבים נרתעים ללמוד חשבון מכיוון שהם רואים את המקצוע הזה כמאוד משעמם ואף קשה במיוחד. לצד זאת, חשוב...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
 3 סיבות להשכיר יאכטות
היום ניתן למצוא לא מעט סיבות מדוע כדאי לכל אחד להשכיר יאכטות. חשוב קודם כל להבין, כי אין מדובר כאן על...
קרא עוד »
פבר 15, 2021
משקולות אוניברסליות – איך נדע שבחרנו נכון?
אנשים רבים תוהים האם הם בחרו נכון בכל הנוגע לבחירת משקלי הכושר שלהם. ישנם גורמים רבים אשר נכנסים...
קרא עוד »
יונ 26, 2022