מה עושים כשצריך להגיש תביעה נגד חברת הביטוח?

אחת התביעות השכיחות ביותר בתחום האזרחי, היא ללא ספק תביעת ביטוח. ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו נדרשים להגיש תביעה שכזו, ועלינו לדעת כיצד לעשות זאת באופן מקצועי ומדויק. מטרת התביעה היא לממש את הפוליסה שרכשנו ולקבל פיצוי כספי בהתאם לתנאים שלה. 

על מנת להבין מה צריך לעשות בשביל להגיש תביעת ביטוח, אנחנו צריכים להבין את המנגנון שאמור לאפשר אופציה זו. הבסיס הוא מאוד פשוט, אנחנו רוכשים פוליסה מחברת הביטוח מתוך כוונה שאם חס וחלילה קורה משהו, אנחנו יכולים לממש אותה ולקבל פיצוי כספי על פי התנאים של הפוליסה. הכיסוי יהיה בגובה הפרמיות שנשלם, ככל שהפרמיה תהיה גבוהה יותר כך הכיסוי יהיה גבוה יותר ואנחנו נוכל ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים. 

אנחנו נרצה לרכוש פוליסה עבור כל דבר אפשרי ורלוונטי עבורנו, בין אם מדובר בפוליסה לביטוח רכב, דירה, ביטוח חיים, בריאות, עסק או כל דבר אחר. זה משתלם לנו ואם חס וחלילה קורה משהו, הכיסוי שלנו יהיה הרבה יותר גבוה מהפרמיה וכך לא נצטרך לשלם את מה זה בעצמנו. 

איך אנחנו מגישים תביעה? הגשת תביעה לחברת ביטוח מתבצעת באופן הבא: אנחנו ממלאים את המסמכים הנדרשים, מגישים אותם לחברת הביטוח, וזו אמורה לבדוק האם התביעה שלנו רלוונטית ואכן עונה לתנאי הפוליסה. אנחנו כמובן נתבע שחברת הביטוח תממש את מה שהובטח לנו. 

אנחנו יכולים לעשות את זה לבד, אך אנחנו יכולים לעשות זאת גם באמצעות עורך דין ביטוח שמתמחה בתחום הביטוח והוא יוכל לספק לנו את העזרה המשפטית הנדרשת, לייצג אותנו מול החברה ולעזור לנו להשיג את מה שמגיע לנו על פי תנאי הפוליסה כפי שסוכמו עם החברה בעת רכישתה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימוד אקסל – תכירו את כל הפונקציונליות של התוכנה
מעוניינים ללמוד איך לעשות שימוש בתוכנת אקסל כמו מקצוענים? לימוד אקסל במסגרת קורס ייעודי עשוי להקנות...
קרא עוד »
אפר 06, 2022
כורכומין – מה הסגולות שלו? כל מה שכדאי להכיר
כורכום, עשוי להיות התוסף התזונתי היעיל ביותר שקיים בעולם. מחקרים רבים באיכות גבוהה מראים, שיש לו...
קרא עוד »
יול 14, 2020
תיקון משאבות ביוב
משאבות ביוב חשובות ביותר, ואף נגדיל ונציין שעבור לא מעט מקרים הן פשוט הכרחיות, ולו כי בלעדיהן המקום לא...
קרא עוד »
אוק 22, 2018