התרת נישואין – מי צריך את זה

התרת נישואין - מי צריך את זה

לא קל ופשוט לסיים מערכת יחסים זוגית הן מבחינה רגשית והן מבחינת כל הפרוצדורות הגובלות בפירוק מערכת היחסים. כאשר מדובר על בני זוג אשר אחד מהם איננו משתייך לדת היהודית והם עבור הליך נישואין אזרחיים בחו"ל, במידה והם מחליטים להיפרד יש צורך בהליך התרת נישואין שעלול להיות הליך מורכב. 

הליך התרת נישואין בהסכמה

התרת נישואין כאמור יכולה להיות הליך מורכב מאוד. המצב הפשוט יותר של התרת נישואין הוא מצב שבון בני הזוג מסכימים לבצע את התרת הנישואין באופן הדדי. במקרה הזה יידרש מהם להגיש בקשה להתרת נישואין אשר אליה הם צריכים לצרף תצהירים המתייחסים להגשת הבקשה, להגדרת המעמד החוקי של כל אחד מבני הזוג מבחינת השייכות הדתית שלו ועוד. בשלב זה, יתכן מאוד שיכנסו לתמונה רישומים של משרד הפנים, תעודת נישואין ועוד. את כלל המסמכים יש להגיש למזכירות של בית המשפט לענייני משפחה אשר הוא אחראי על טיפול במקרים מעין אלה. לרוב בהליך שבו בני הזוג מסכימים על הפרידה הדיונים לא יהיו מורכבים וארוכים מדי ויהיה ניתן לסיים את ההליך תוך פרק זמן קצר.

הליך התרת נישואין בהעדר הסכמה

ישנם לא מעט מקרים בהם ישנו בן זוג או בת זוג שאינם מעוניינים לבצע את התרת הנישואין. מדובר על מצב מקביל לסרבנות גט. במקרה שכזה הצד אשר מעוניין להיפרד צריך להגיש תובענה דרך בית המשפט לענייני משפחה בצירוף תצהירים ומסמכים הנוגעים לטיב הקשר ומעמדו הדתי של כל אחד מהצדדים. לאחר שכתב התביעה  מוגש לבית המשפט לענייני משפחה, יתחילו דיונים בדלתיים סגורות בבית המשפט אודות הסוגיות השונות הנוגעות לתהליך התרת הנישואין. מדובר על תהליך מורכב ותובעני יותר שעבורו אין ספק שכדאי לבחור בעורך דין משרד הפנים שהוא מקצועי ומנוסה בתחום התרת נישואין, בהסכמה או שלא בהסכמה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רשימת המינרלים החיוניים לגוף שלכם
לאחרונה, וכתוצאה ממה שקורה בעולם, הבריאות הפכה להיות עניין מאוד חשוב עבורכם? אתם תוהים איך תוכלו...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
צמידים לגברים
צמידים הם סוג מיוחד של תכשיטים שעונדים על ידי גברים. הם סמל לגבריות, כוח ועושר. ניתן לענוד צמידים...
קרא עוד »
יול 22, 2022
איך מלמדים ילדים לקרוא שעון?
בשלב מסוים ועדיף בגיל כמה שיותר מוקדם, נרצה ללמד את הילדים שלנו לקרוא שעון. אך איך עושים זאת בדיוק? האם...
קרא עוד »
יונ 17, 2021