התרת נישואין – מי צריך את זה

התרת נישואין - מי צריך את זה

לא קל ופשוט לסיים מערכת יחסים זוגית הן מבחינה רגשית והן מבחינת כל הפרוצדורות הגובלות בפירוק מערכת היחסים. כאשר מדובר על בני זוג אשר אחד מהם איננו משתייך לדת היהודית והם עבור הליך נישואין אזרחיים בחו"ל, במידה והם מחליטים להיפרד יש צורך בהליך התרת נישואין שעלול להיות הליך מורכב. 

הליך התרת נישואין בהסכמה

התרת נישואין כאמור יכולה להיות הליך מורכב מאוד. המצב הפשוט יותר של התרת נישואין הוא מצב שבון בני הזוג מסכימים לבצע את התרת הנישואין באופן הדדי. במקרה הזה יידרש מהם להגיש בקשה להתרת נישואין אשר אליה הם צריכים לצרף תצהירים המתייחסים להגשת הבקשה, להגדרת המעמד החוקי של כל אחד מבני הזוג מבחינת השייכות הדתית שלו ועוד. בשלב זה, יתכן מאוד שיכנסו לתמונה רישומים של משרד הפנים, תעודת נישואין ועוד. את כלל המסמכים יש להגיש למזכירות של בית המשפט לענייני משפחה אשר הוא אחראי על טיפול במקרים מעין אלה. לרוב בהליך שבו בני הזוג מסכימים על הפרידה הדיונים לא יהיו מורכבים וארוכים מדי ויהיה ניתן לסיים את ההליך תוך פרק זמן קצר.

הליך התרת נישואין בהעדר הסכמה

ישנם לא מעט מקרים בהם ישנו בן זוג או בת זוג שאינם מעוניינים לבצע את התרת הנישואין. מדובר על מצב מקביל לסרבנות גט. במקרה שכזה הצד אשר מעוניין להיפרד צריך להגיש תובענה דרך בית המשפט לענייני משפחה בצירוף תצהירים ומסמכים הנוגעים לטיב הקשר ומעמדו הדתי של כל אחד מהצדדים. לאחר שכתב התביעה  מוגש לבית המשפט לענייני משפחה, יתחילו דיונים בדלתיים סגורות בבית המשפט אודות הסוגיות השונות הנוגעות לתהליך התרת הנישואין. מדובר על תהליך מורכב ותובעני יותר שעבורו אין ספק שכדאי לבחור בעורך דין משרד הפנים שהוא מקצועי ומנוסה בתחום התרת נישואין, בהסכמה או שלא בהסכמה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי לכם להשקיע ביוון? 3 סיבות מצוינות
הנכס החשוב ביותר שאתה יכול להחזיק הוא הבית שלך. זה המקום שבו תבלו הכי הרבה זמן, אז זה צריך להיות כמה...
קרא עוד »
דצמ 21, 2022
בידורית ניידת
מה זה בכלל בידורית ניידת? או יתרה מכך מה זה בכלל בידורית? מה ההבדל בין בידורית ניידת לבין בידורית...
קרא עוד »
ינו 25, 2023
אילוף כלבים בפנסיון: הבנת הזדקנות כלבים
ככל שהכלבים שלנו מזדקנים, הצרכים וההתנהגות שלהם עשויים להשתנות. הדבר בולט במיוחד כאשר מדובר באילוף...
קרא עוד »
יונ 11, 2023