כדאי למנוע טעויות – כך תגיבו שילדכם קם רטוב

כדאי למנוע טעויות - כך תגיבו שילדכם קם רטוב

הורים רבים נאלצים להתמודד עם בעיית ההרטבה של הילד שלהם. עד גיל מסוים אין מדובר כלל על בעיה, אלא על התפתחות תקינה של הילד. ישנם ילדים שנגמלים מוקדם ואילו אחרים מתפתחים לאט יותר. החוכמה היא לאפשר לילד שלכם להתפתח בהתאם לקצב שלו, ללא שום לחץ מיותר. עם זאת, במידה ומדובר על ילד גמול מעל גיל 5, אשר ממשיך מידי פעם להרטיב בלילה, יש צורך להתחיל לחשוב על טיפול מתאים.

ישנן משפחות שלא מטפלות כלל בבעיה, מתוך המחשבה שהיא תעבור מעצמה. אך ברגע שהילד מתחיל להרגיש חוסר נוחות ובושה כתוצאה מהרטבות הלילה שלו, מומלץ לקחת אותו לטיפול התנהגותי. כמובן שחשוב לבצע גם בדיקה רפואית כדי לשלול מחלות אחרות או בעיות מבניות של מערכת השתן.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא – כיצד להתמודד עם ילד שקם רטוב בבוקר?

קודם כל,

חשוב להדגיש כי על מנת לגמול את הילד מהרטבות לילה, יש צורך לגייס את שיתוף הפעולה המלא של ההורים. הורים שלא יסכימו לשתף פעולה עם התהליך, יגרמו למעשה להפרעה שעלולה לפגום ביעילות של הטיפול. אחת הטעויות הגדולות ביותר של רוב ההורים, היא לכעוס על הילד ולהאשים אותו בכך שהוא קם רטוב. ישנם הורים שמטיחים בילד האשמות, מתעצבנים וכועסים עליו ואף מביישים אותו ולועגים לו.

כפי שמסביר ד"ר קובי שגיא, התנהגות מסוג זו אינה מועילה כלל לילד או לרצון שלו להפסיק להרטיב. רוב הילדים רק יחוו רגשות קשים של בושה והסתגרות פנימית, דבר שכמובן לא ישפר את הרצון שלהם לשתף פעולה עם הטיפול. כמו כן, אסור בשום אופן להעניש את הילד על הלילות הרטובים שלו או לאותת לא בשום דרך לגבי רגשות התסכול או העצבים שאתם חווים.

לעומת זאת,

יש צורך לחזק ולעודד את הילד על הלילות היבשים שלו. המטרה היא לגרום לילד לרצות להשתפר ולחזק את שיתוף הפעולה שלו בתהליך. העצמת הילד תגרום לו להאמין בעצמו וביכולות שלו. לכן חשוב לא לכעוס עליו על הלילות הרטובים, אלא לשלב אותו בתהליך ולבקש ממנו לעזור בהחלפת המצעים ובכביסה שלהם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים