בדרך לכסף: כך מגישים בקשה להחזר מס

בדרך לכסף: כך מגישים בקשה להחזר מס

שכירים ועצמאים רבים משלמים מסים לאורך כל השנה ומדי חודש בחודשו, אבל במקרים רבים, נגבים מהם מיסים גבוהים מהנדרש ולכן מומלץ לבצע בדיקת החזר מס הכנסה. הסיבות הן מגוונות ונובעות בחוסר תיאום זמני בין גופים המחשבים את המס, חוסר הכרת החוקים, טעויות ותום לב ועוד. זכותו של כל נישום לערוך בסוף כל שנה תיאום מס בו עשוי להתברר כי מגיע לו החזר מס. התיאום הנ"ל נדרש בעיקר, בנסיבות בהן קיימות הכנסות ממקורות שונים, באירועים שונים בהם שולמו כספים שחלקם עשויים להתברר כהוצאות מוכרות במס ועוד.

החזר כספים בנסיבות שונות

חישובי המס הינם שנתיים. נכון הוא שמדי חודש השכיר מקבל משכורת אבל הסכומים הנגבים נקראים ניכוי במקור ורק בסוף השנה יחושב הסכום המדויק בהתאם להכנסה השנתית הכוללת. קיימות נסיבות שונות בהן העובד זכאי להחזר ובין היתר: זיכוי בגין תרומה שנתן, ילד נוסף שנולד במשך השנה ולא דווח עליו, יציאה לחופשת לידה המשנה את המיסוי, כאשר הוא מפוטר או מתפטר באמצע שנת המס ולאחר מכן אין לו הכנסות משכר למשך תקופה מסוימת ועוד. בגלל החישוב השנתי ייתכנו שינויים בתשלומי המס המחושבים על בסיס חודשי ואותם יש לבדוק.

תהליך מובנה

בקשה להחזר מס הכנסה לשכירים מוגשת על טופס מיוחד מס 135 שאותו ניתן להשיג בלשכת פקיד שומה. יש לצרף טופס 106 מהמעסיק ואישורים רלוונטיים נוספים המעידים על זכאות להקלות (כמו מקופות גמל ביטוחי חיים ועוד). עצמאים מגישים על טופס מספר 1031 בליווי האישורים המתאים. כן, יש לשלוח מסמכים מזהים ופרטים אודות חשבון הבנק לשם מועבר הכסף (במידה ואכן מגיע החזר). ניתן להגיש בקשה להחזר עד 6 שנים אחורה. הבקשה מתבררת וההחזר נעשה תוך מספר חודשים. מומלץ לקבל ייעוץ ושירות מחברה המתמחה בנושא.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מספר SSN – מי זכאי ואיך משיגים אותו בקלות
ישנם הרה אזרחים ישראלים שנדרשים להגיש דוחות מס לרשויות המס הפדראליות של ארצות הברית והם אינם יודעים...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
וילונות ונציאניים – נוחות מושלמת
וילונות ונציאנים הם מוצר שגורם לאנשים להרגיש כאילו הם נמצאים בעיר הוונציאנית ונציה. הוא עשוי מאותם...
קרא עוד »
יונ 21, 2023
שידות – הרבה יותר משטח אחסון
פעם, לפני שנים, באמת ניתן היה לומר ששידה הינה שטח אחסון ותו לא. היום המצב מעט שונה, היום שידות הן קודם...
קרא עוד »
ספט 08, 2021