הכנות ללקיחת משכנתא

הכנות ללקיחת משכנתא

קודם כל איך נדע אם אנחנו נחשבים לקוחות טובים מבחינה פיננסית (איך שהבנק רואה אותנו)?

ישנן חברות שאוספות נותנים על לקוחות פרטיים (חייב אישור ממשרד המשפטים), החברה המוכרת ביותר בתחום היא חברה שנקראת BDI, שנותנת בעצם דירוג אשראי ללקוח לפי ההיסטוריה:

  • שיקים חוזרים
  • חובות
  • חשבון מוגבל
  • פשיטת רגל

ניתן לפנות לחברת BDI  ולקבל דו"ח (במידה כמובן ויש צורך ויש לכם הערות שליליות) ללא עלות.

לקחת משכנתא

הכנות ללקיחת משכנתא:

כמה נקודות להכנה ללקיחת משכנתא – שלמען האמת נראות די ברורות, רק בכל זאת נעלה אותן כאן לתזכורת:

 

  1. רלוונטי בעיקר לעצמאיים – משחקי מס טובים כמובן לחיסכון ודחיית תשלומים למס הכנסה, רק מבחינת הבנק הוא רואה בסופו של דבר את ההכנסות לפי הדו"ח של רואה החשבון. לכן שווה לשקול לוותר על משחקי מס, להצהיר על הכנסה גבוהה יותר ולשלם מיסים גבוהים יותר בשביל להציג לבנק הכנסות גבוהות יותר.

 

  1. מאמץ לסגירת הלוואות קיימות –  מה שחושב בעיקר זה התשלום החודשי. כך שהעיקר כאן הוא לא בהכרח צמצום הסך הכולל של ההלוואות, אלא צמצום ההחזר החודשי של ההלוואות.

 

  1. דחיית קניות בתשלומים – כמו בסעיף 2, גם כאן נרצה לצמצם את סכום ההחזר החודשי ולהימנע מקניות בפריסת תשלומים חודשיים.

 

  1. הגעה עם סכום התחלתי גבוה ככל האפשר – גם לטובת כמובן אישור המשכנתא וגם לטובת עלות מימון נמוכה יותר.

 

  1. נקודות זכות אישיות – עבודה במקום עסק עם ביטחון רב, היסטוריה של תשלומים על נכס (שכירות או משכנתא) ללא פיגורים וכו' יכולים לתת לכם אמינות כלקוחות בעלי פוטנציאל תשלומים גבוה ואפשר להציגם לבנק.

 

תמיד מומלץ כמובן להתייעץ עם יועצי משכנתא בשביל לעשות את ההכנות ללקיחת משכנתא, לקבל עזרה בחישוב החזר משכנתא ובשביל לנהל משא ומתן טוב יותר מול הבנקים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מנוי לוטרינר

האם מנוי לוטרינר באמת משתלם?

האוגרים שלכם הפסיקו לרוץ על הגלגלת? הארנבת שלכם חסרת תאבון? הכלב שלכם מתנהג בצורה מוזרה ולא מובנת? החתלתול היקר שלכם מקיא? החמוס שלכם נראה בדיכאון?

קרא עוד »
קולט אדים למטבח

קולטי אדים למטבח

אוהבים לבשל? אל תוותרו על הוספה של קולטי אדים למטבח. לקולטי האדים יש יתרון משמעותי במהלך הבישולים וההכנות במטבח, כך שבמקום שריחות הבישול יישארו בחלל

קרא עוד »
טרמפולינה לחצר

5 משחקים שישדרגו לכם את חצר הבית

הילדים שלכם לא מרימים את הראש מהמסכים? החצר מוזנחת ודרושת שדרוג? באמצעות סידור החצר, פינוי ורכישת משחקים שמתאימים למרחב חיצוני – תוכלו לגרום לילדים לשחק,

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים