התמודדות עם פוסט טראומה

הפרעת דחק פוסט- טראומטית (PTSD), סוג של הפרעת חרדה, יכולה להתרחש לאחר אירוע מאיים או מפחיד. גם אם לא הייתם מעורבים בו ישירות, ההלם ממה שקרה, יכול להיות כל כך גדול שהוא יכול להקשות על חיים נורמליים.

התמודדות עם פוסט טראומה

אנשים עם פוסט טראומה, יכולים לסבול מנדודי שינה, פלאשבקים שליליים, דימוי עצמי נמוך והרבה רגשות כואבים או לא נעימים. הם עלולים כל הזמן לחיות מחדש את האירוע הרע – או לאבד את הזיכרון שלהם מחוויות מתקנות.

כאשר יש לאדם PTSD, הדבר עשוי להרגיש לו כאילו לעולם לא יקבל את חייו בחזרה. אבל אפשר לטפל בזה. פסיכותרפיה ותרופות לטווח קצר וארוך, יכולים לסייע באופן התמודדות עם פוסט טראומה ויכולים לעבוד טוב מאוד על המחשבה. לעתים קרובות, שני סוגי הטיפול יעילים יותר יחד.

לטיפול ב- PTSD יש שלוש מטרות עיקריות

 

  • שיפור הסימפטומים המערערים את היציבות
  • לימוד מיומנויות בהתמודדויות עם טראומה
  • החזרת ההערכה העצמית של האדם הפגוע

 

רוב הטיפולים בפוסט טראומה, נופלים תחת המטריה של טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). הרעיון הוא לשנות את דפוסי החשיבה שמטרידים את חייו של האדם החולה. זה עשוי לקרות באמצעות דיבור על הטראומה שלו או התרכזות במקור הפחדים שלו.

טיפול בעיבוד קוגניטיבי

CPT הוא קורס טיפולי בן 12 שבועות, עם מפגשים שנערכים במשך שבועיים ובזמן של 60 – 90 דקות. בהתחלה, תדברו על האירוע הטראומטי עם המטפל וכיצד המחשבות שלכם הקשורות אליו השפיעו על חייכם. 

לאחר מכן, תכתבו בפירוט על מה שקרה. תהליך זה יעזור לכם לבחון כיצד אתם חושבים על הטראומה שלכם ותוכלו כך למצוא דרכים חדשות לחיות איתה. כמובן שיש להתייעץ עם רופא המשפחה ובנוסף גם עם פסיכותרפיסט על דרכי טיפול מתאימים.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האישה שנתנה לי את החיים
כל אדם בעולם יש לו אבא אחד ואמא אחת.. לי יש 2 אימהות האמא שיחדה אותי והאימא שנתנה לי חיים  לאמא שנתנה...
קרא עוד »
יול 08, 2021
פארק בבלי – כל מה שחשוב לדעת על הפרויקט
רוצים להשקיע את הכסף שלכם בפרויקט נדל״ן יוקרתי עם צפי לעלייה משמעותית בשווי הנכסים בעתיד הנראה לעין...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
אביזרים שכל חובב אפיה חייב במטבח שלו
עולם אביזרי המטבח של היום הנו עשיר יותר מאי פעם ולאור זאת יהיה מומלץ לכם לוודא כי אתם יודעים בדיוק אחר...
קרא עוד »
פבר 10, 2019