זרע דליל – יש מה לעשות

לאחר אינספור ניסיונות כושלים להיכנס להיריון קיבלת תשובה כי הנך סובל מזרע דליל? אל ייאוש! דע כי יש מה לעשות במצב כזה. זרע דליל נחשב לאחד מהגורמים העיקריים לבעיות פריון אצל גברים, כך שעודף הנוזלים הקיימים בתאי הזרע משפיעים על איכותם ועל סיכויי ההצלחה להפריית הביצית.

במאמר הבא נבחן כמה דרכים לפתרון בעיית זרע דליל, אליהן ניתן להגיע באמצעות פנייה אל מרפאות ומעבדות פוריות לגבר העוסקות בתורת תאי הגזע.

 

השבחת זרע

השבחת זרע מתבצעת לרוב לפני תהליך הזרעה מלאכותית. בתהליך זה הביצית מופרית בתוך גופה של האישה באמצעות הליך רפואי, בו תאי הזרע מוחדרים אל רחם האישה עם אמצעים טכניים. בתהליך השבחת הזרע נוזל הזרע עובר שטיפה מיוחדת, זאת כדי למיין ולהוציא את תאי הזרע הטובים והאפקטיביים ביותר לביצוע ההפריה.

במקרים של זרע דליל, תהליך ההשבחה מאפשר לסלק את עודף הנוזלים הקיימים במקרים אלו וכך להוציא את תאי הזרע המובחרים ביותר.

 

מיון זרע מורפולוגי

אפשרות נוספת לבעיית זרע דליל הינה מיון זרע מורפולוגי. תהליך מיון זה נעשה באמצעות מיקרוסקופ מיוחד המאפשר הגדלה של תאי הזרע, כך שהאמבריולוגים במעבדת הפוריות יוכלו למיין ולבחור בצורה טובה יותר את תאי הזרע האיכותיים.

חשוב לדעת כי בתהליך המיון המורפולוגי תאי הזרע נבדקים בצורה יותר יסודית ומעמיקה, בשונה מבדיקת זרע רגילה ושגרתית. בתהליך המיון המורפולוגי נבחנת הצורניות התוך תאית של כל תא זרע, כך שניתן לדעת בצורה וודאית יותר היכן קיימת בעיה ואילו תאי זרע יכולים לשמש לצורך הפריה מלאכותית.

לסיכום, מצבים של זרע דליל יכולים להיות מתסכלים כאשר מעוניינים להיכנס להיריון, אך באמצעות פנייה אל מרפאת פוריות אמינה ומנוסה ניתן להתגבר על מכשול זה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גוף תאורה לד
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי ניכר ומבורך, בכל מה שקשור לתחום של גופי תאורה ושימוש בנורות...
קרא עוד »
פבר 17, 2019
מתי אישה יכולה להגיש תביעת כתובה?
תביעת כתובה על ידי האישה, זו האופציה של כל אישה יהודית שנישאה על פי חוקי התורה היהודית להגיש תביעה נגד...
קרא עוד »
מרץ 21, 2021
מה זה בידוד גג הפוך?
בידוד גג הפוך זו אחת משיטות הבידוד – איטום שמציע פתרון לגגות. איטום זה מתאים לגגות מסוימים והוא נועד...
קרא עוד »
ינו 15, 2020