שינה משותפת – מה זה והאם זה עוזר לתינוק

בישראל, המונח שינה משותפת מוכר בעיקר בקיבוצים, שם היה נהוג שהילדים ישנים ביחד, בזמן שההורים ישנים בבית שלהם. בחברה המערבית הביטוי שינה משותפת, כמעט ולא מוכר, שכן אין מסגרות דומות לכך, לא עבור תינוקות ולא עבור ילדים גדולים יותר, ובטח לא עבור מבוגרים.

אך היום אנחנו כן יכולים למצוא מקורות ומצבים בהם יש שינה משותפת בקרב הורים ותינוקות. לא מעט הורים בוחרים שלא לתת לילדים שלהם לישון לבד. בדיוק כפי שהיה נהוג לפני מאות שנים. בזמנו המעבר נוצר בגלל שינויים חברתיים, כלכליים ואחרים. היום אנחנו יכולים לראות ניסיון לחזור אל הבסיס, לחזור אל דברים שהיו מקובלים בעבר, לפני שהחברה הפכה להיות תעשייתית ומודרנית.

המשמעות של שינה משותפת, זה לאפשר לתינוקות לישון עם ההורים שלהם, עד שיגדלו ויוכלו לישון לבד. ההנחה היא שבצורה כזו, התינוקות יחוו הרבה יותר חום אנושי, יחושו תחושת ביטחון ומן הסתם, לא ירגישו בדידות, פחד ותחושות אחרות שיכולות להשפיע עליהם, במודע או לא במודע.

מעבר לכך, הרי שגם ההורים ירגישו תחושה הרבה יותר חזקה של קירבה לתינוק, תחושת ביטחון ויוכלו להיות רגועים ולישון בשלווה, בידיעה שהתינוק נמצא קרוב אליהם כל הזמן.

 

מה צריך לעת על שינה משותפת

ראשית, יש לבחון כיצד עושים את זה בצורה נכונה, בצורה כזו שתספק הגנה מלאה לתינוק אך יחד עם זאת, אפשרות להורים לישון כמו שצריך.

שנית, צריך לבדוק את התנאים הפיזיים לכך, בין אם זה אומר עריסה לתינוק מתחברת ובין אם זה שילובים אחרים שיכולים לאפשר לשני הצדדים לישון בצורה טובה.

שלישית, חשוב לוודא שזה נעשה בגבולות סבירים של זמן וגיל, ולא מעבר למה שנדרש.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכנות ללקיחת משכנתא
קודם כל איך נדע אם אנחנו נחשבים לקוחות טובים מבחינה פיננסית (איך שהבנק רואה אותנו)? ישנן חברות...
קרא עוד »
מאי 02, 2019
כל היתרונות של תמ"א 38
כל תהליך שיפוץ ושינוי של מבנים, כורך בתוכו לא מעט יתרונות, אך נדמה שפרויקט כמו תמ"א 38, כורך בתוכו...
קרא עוד »
דצמ 22, 2018
שליטה בתקציר: היתרון של סיכומי ספרים בלמידה רגילה
בתחום הלמידה לאורך החיים, סינתזה של מידע היא קריטית לא פחות מאשר רכישתו. סיכומי ספרים, שלעיתים...
קרא עוד »
נוב 12, 2023