לאן נעלמו החיות מהקרקסים?

לאן נעלמו החיות מהקרקסים?

עד לפני כמה שנים נראו ברוב הקרקסים חיות שונות אשר מבצעות פעלולים ופעולות אחרות בהתאם להנחיות של המאמנים. היו פילים, קופים וגם חיות טורפות.

השיירות של עובדי הקרקס נעו במשאיות ובקרוואנים עם החיות ברחבי הארץ ולעתים קרובות גם ברחבי העולם כשהם מחליפים מעת לעת את האקלים. ההסתגלות עבור החיות לא הייתה פשוטה אך למרות זאת הם היו חייבים להמשיך בשגרת האימונים ובלוח המופעים הצפוף שגרם להם לעייפות רבה, קראו בהרחבה.

לאן נעלמו החיות מהקרקסים

המודעות לעובדה שהאימונים וההופעות אינן דרך הטבע של החיות והן אמורות להיות חופשיות לעשות כרצונן עלתה עם השנים. בנוסף לכך, היו דיווחים רבים על התעללויות של הנהלות הקרקסים בחיות קרקס שלא טופלו כראוי ולכן היה להן קושי רב בהתנהלות היום יומית שלהם.

התהודה הרבה של הנושאים הללו וגם אסונות שקרו כמו חיות שתקפו את מאמניהם עקב התסכול הגדול וסיבות נוספות, הובילו את הארגונים השונים הפועלים למען הסביבה ולמען בעלי החיים להשמיע בכל מקום את קולם לגבי חוסר שביעות הרצון שלהם ממה שקורה בקרקסים, כיוון שמדובר בהתעללות בבעלי חיים חסרי ישע שאינם מסוגלים להיעלם ממקום זה.

בסופו של דבר, רוב הקרקסים החלו לאט לאט לצמצם או לבטל כליל את הימצאותם בקרקסים והם הועברו למקומות נאותים.

> קראו גם על מופעי קרקס רחוב באתר זה

תחליפים להצגת בעלי החיים בקרקסים

בעקבות ההחלטה לא לנהל מופעים של בעלי חיים בקרקסים, מנהלי הקרקסים חיפשו דרכים חדשות כדי לבדר את הקהל לאורך כל המופע. כל קרקס בחר לו רבדי עשייה אחרים כמו פסלים חיים של שחקנים אשר מבצעים סוגים שונים של הצגות לקהל הרחב, מחליפים דמויות, יוצרים פעילות של דמות זו ומרתקים את הקהל.

מעבר לכך, הם הגדילו באופן משמעותי את המופעים של אמני הקרקס, בפעלולים חדשים, במכשור חדש ובהמון מתח של המוזמנים לקראת המופעים המפתיעים. הפעלולים הללו דורשים אימונים רבים יותר ותקשורת מצוינת בין השחקנים.

האנרגיה שנותבה בעבר לכל מה שקשור לאימונים עם חיות, הטיפול וההפעלה שלהם, מנותב כעת לטובת מופעים עשירים ומסקרנים יותר בכל אחד מהקרקסים.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסבת אקדמאים להוראה – כל אחד יכול לעשות את זה
אוניברסיטאות רבות מתחילות להבין שהן זקוקות ליותר מורים ויותר מורים מוכשרים. זה המקום שבו בינה...
קרא עוד »
פבר 23, 2023
ניווט בין המורכבויות של דמי מזונות מזעריים: חמש תובנות קריטיות
בעולם המורכב של דיני המשפחה, הבנת מזונות, במיוחד דמי מזונות קלים, עלולה להפוך לרוב לתהליך מפותל. כדי...
קרא עוד »
אוג 06, 2023
ייעוץ שינה
לא פעם אנחנו מחפשים דרכים לישון ולא ממש מצליחים. בדרך כלל, אם אנחנו לא סופרים כבשים, אנחנו מחפשים...
קרא עוד »
מרץ 22, 2022