הצהרת הון לעצמאיים – למה צריך את ההצהרה הזו

רוצים לפתוח עסק? עליכם להגיש הצהרת הון. בין אם מדובר בעסק קטן ובין בעסק גדול, עליכם להשיג את אישור הרשויות לכך, בעיקר רשות המיסים. עליכם לדווח על כל ההכנסות וההוצאות, לשלם מסים, להכין את דוחות העסק ולהגיש הצהרת הון.

 

מס לעצמאיים ושכירים

בין עצמאיים לשכירים קיים הבדל גדול מאוד, בהתנהלות מול רשויות המס. בעוד ששכיר אינו צריך להגיש דוחות למס הכנסה, רק בשביל לקבל החזרים, הרי שעצמאי צריך לנהל את כל דוחות העסק ולהעביר את דוחות המס.

אם החלטתם להפוך משכיר, לעצמאי – אתם פותחים עסק, עליכם להגיש את כל הדוחות כמו גם הצהרת הון לעצמאיים. מעתה, עליכם להיות ב'קשר הדוק' עם רשויות המס, גם אם אתם עובדים מהצד כפרילנס שכיר.

 

רואה חשבון ורשויות המס

אתם לא חייבים רואה חשבון, אך זה יכול לעזור לכם מאוד ולהוריד ממכם עול כבד מאוד. הוא יסדר לכם את כל הדוחות וההצהרות שעליכם להגיש. כמו כן הוא ינהל את הקשרים עם רשויות החוק וכל השאר.

אנשים רבים חוששים מליצור קשר הדוק מידי עם רשויות המס. אך זה יכול להועיל לכם רבות. אתם יכולים להתייעץ בנושאים שונים עם יועצי המס של מס הכנסה. אבל עדיין רוב הציבור אינו רוצה את הקשר עם מס הכנסה, לכן גם רבים נמנעים מלהגיש בקשות להחזרי מס.

 

אז למה צריך הצהרת הון לעצמאיים?

הצהרת הון לעצמאיים היא בעצם תמונת המצב של העסק. בהצהרה מפורטים כל ההוצאות וההכנסות של השנה האחרונה, על פי תאריך ההגשה. הצהרה זו עוזרת לרשויות לבדוק את שוק ההון השחור. בהצהרה בודקים הרשויות את ההכנסות בהתאם לשנים קודמות כחוק.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך נצליח לראות מעבר למראה החיצוני
ניהול זוגיות זה לא דבר של מה בכך. לרוב רק בני זוג שיכולים לראות מעבר, ולא חושבים רק על המראה החיצוני, הם...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
רויאל קנין
חברת רויאל קנין מייצרת מזון לכלבים ומזון לחתולים במשך שנים רבות. חברה זאת היא חברה מוכרת וידועה בארץ...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
זוגיות במשבר הפתרון נמצא אצלכם
כולנו כמעט מכירים את זה וכולנו עברנו את זה, (או שנעבור את זה). כן, מדובר על משבר במערכת היחסים הזוגית. זה...
קרא עוד »
יול 01, 2019