קורס מוהלים

בהגיע תינוק זכר לגיל שמונה ימים, מצווה התורה למול אותו ולייחד את בריתו עם האלוקים. זהו אירוע מחונן בכל בית יהודי והוא כביכול ה"חותמת" על בשרו של כל יהודי המורה ומזכיר לו להיכן הוא שייך.

מי יכול להיות מוהל

ברית מילה היא ככל הנראה האינדיקציה המוכרת ביותר ליהדות אצל זכר (אם לא הגלוי ביותר). זהו גם הוותיק ביותר ואחד המנהגים הטקסיים היהודיים הנפוצים ביותר.

אברהם אבינו מל את עצמו ואת בניו יצחק וישמעאל. בהתחלה, כמו אותם אבות קדומים מוערכים, וכנראה מדי פעם אימהות היו מלות את בניהן, בעזרת סכין אבן, בדרך כלל של צור.

להיות מוהל מצריך את הרוצה בכך ללמוד מקצוע זה בקפידה ולהיות בקיא בכל הפרטים ולו הקטנים ביותר בעולם זה. למוהל אין מקום לטעויות ולכן, חשוב לעבור את הקורס מוהלים הטוב ביותר.

מי חייב בברית מילה?

מצוות ברית המילה של בן ביום השמיני לחיים נופלת על האב. למרבה המזל רבני התלמוד הבינו שמדובר באדם נדיר שיכול להסיר את עורלת איבר מינו של בנו התינוק. לשם נכנס המוהל. מוהל הוא מי שעושה, במקום האב, את ברית המילה.

בניגוד לרופאים, המוהלים אינם מעוגנים כרופאים בדרך כלל וכל מי שיש לו יכולת וידע לבצע ברית מילה רשאי לעשות זאת. כמובן שההדרכות והקורסים למוהל כמו גם קורסים תורניים מפרכים ומייגעים ולא כל אחד יכול לעשות זאת.

איך למצוא מוהל?

למצוא מוהל זה קל; זה בחירה נכונה שלוקחת זמן. אם אתם שייכים ומתגוררים בסמיכות לאזורים יהודיים, תוכלו למצוא בקלות את המוהל שאתם רוצים לברית של הבן שלכם.

אם יש לכם רב, המצב עוד יותר טוב, שכן הרב שלכם הוא המקור הטוב ביותר למידע זה. הוא יכול לא רק לספק לכם מידע ליצירת קשר, אלא גם לתת לכם את מחשבותיו על אדם בהתבסס על ניסיון.

אם אינכם מכירים מישהו שיכול להשיג לכם מוהל, חפשו באינטרנט קישורים של מוהלים מקומיים. בדקו בנוסף עם חבריכם, כך שתהיו בטוחים שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים