אילו סוגי יועצי משכנתאות קיימים?

יועצי משכנתאות

כיום רכישת דירה ללא משכנתא היא בדרך כלל בלתי מציאותית בעליל. לקיחת משכנתא אם כן מחוייבת לרכישת דירה. משכנתא היא עניין מורכב ובלתי מובן למי שלא למד את תחום המשכנתאות בצורה ייסודית, לכן נהיה מחוייבים להיעזר בשירות של יועצי משכתאות בשביל לבחור את המשכנתא הטובה ביותר עברנו.

 

לקיחת משכנתא ממוצעת עומדת על כמה מאות אלפי שקלים טובים כשיועץ משכנתא אמנם לא יעשה קסם ויעלים את אותה משכנתא גדולה (הלוואי שכן) אבל סיכוי טוב שיועץ משכנתא יוכל לחסוך לנו עשרות ומאות אלפי שקלים וגם כמובן לתת לנו את תחושת הביטחון, הנוחות וחסכון של זמן ואנרגיה בלימוד עצמאי.

 

איזה סוגי יועצי משכנתא קיימים?

 

למעשה אפשר לחלק את סוגי יועצי המשכנתא לשניים: יועצי משכנתא מטעם הבנק ויועצי משכנתא פרטיים – כשבתוך היועצים הפרטיים אפשר לחלק את יועצי המשכנתאות בין יועצים משכנתא פרטייים לחברת ייעוץ משכנתאות. אם כן בואו נבחן את ההשוואה בין:

 

יועץ משכנתא פרטי לעומת יועץ משכנתא של הבנק

 

  • יועץ משכנתא פרטי יציע כל משכנתא רלוונטית עבור הלקוח לעומת ייועץ משכנתא מטעם הבנק שיציע את המשכנתא של הבנק בו הוא עובד בלבד.

 

  • יועץ משכנתא מטעם הבנק הוא ללא עלות – בחינם – לעומת ממוצע של כ 5,000 ש"ח ליועץ משכנתא פרטי.

 

  • יועץ משכנתא מטעם הבנק הוא איש מכירות שתפקידו למכור (ולפעמים דווקא יכול לשחק לטובת הלקוח כי כאיש מכירות הוא יכול להפעיל לחץ על מנת לקבל תנאים טובים יותר ולסגור עסקה – אבל בכללי אין לו אינטרס משותף עם הלקוח) יועץ משכנתא פרטי דואג רק לאינטרס של הלקוח.

 

הנטיה אם כן היא להמליץ על בדיקה ראשונית עם יועץ משכנתא מטעם הבנק (ובכל מקרה משכנתא ניתן לבדוק החזר משכנתא באמצעות מחשבון משכנתא)  ובמקרה שיש כוונה רצינית לרכוש דירה להיעזר ביועץ משכנתא פרטי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרכז וטרינרי באשדוד שאתם חייבים להכיר
כולם אוהבים חיות, ואלה אשר לא ממש מחבבים חיות אוהבים אותם ממרחק בטוח שכן אולי הם כאלה אשר חווה טראומה...
קרא עוד »
ספט 27, 2018
שליטה בבחירת מזרונים: מציאת ההתאמה המושלמת לשינה שלך
ברוכים הבאים לעולם בחירת המזרונים, מסע שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות השינה והרווחה הכללית....
קרא עוד »
אוק 19, 2023
פענוח המבוך המשפטי: מה כדאי לדעת לפני שכירת עורך דין לקבלנים
כדמות בולטת בתחום דיני הבניה, אני כאן כדי להאיר את הדרך העומדת לפנינו כאשר בוחנים התקשרות של עורך דין...
קרא עוד »
אוק 19, 2023