אילו סוגי יועצי משכנתאות קיימים?

יועצי משכנתאות

כיום רכישת דירה ללא משכנתא היא בדרך כלל בלתי מציאותית בעליל. לקיחת משכנתא אם כן מחוייבת לרכישת דירה. משכנתא היא עניין מורכב ובלתי מובן למי שלא למד את תחום המשכנתאות בצורה ייסודית, לכן נהיה מחוייבים להיעזר בשירות של יועצי משכתאות בשביל לבחור את המשכנתא הטובה ביותר עברנו.

 

לקיחת משכנתא ממוצעת עומדת על כמה מאות אלפי שקלים טובים כשיועץ משכנתא אמנם לא יעשה קסם ויעלים את אותה משכנתא גדולה (הלוואי שכן) אבל סיכוי טוב שיועץ משכנתא יוכל לחסוך לנו עשרות ומאות אלפי שקלים וגם כמובן לתת לנו את תחושת הביטחון, הנוחות וחסכון של זמן ואנרגיה בלימוד עצמאי.

 

איזה סוגי יועצי משכנתא קיימים?

 

למעשה אפשר לחלק את סוגי יועצי המשכנתא לשניים: יועצי משכנתא מטעם הבנק ויועצי משכנתא פרטיים – כשבתוך היועצים הפרטיים אפשר לחלק את יועצי המשכנתאות בין יועצים משכנתא פרטייים לחברת ייעוץ משכנתאות. אם כן בואו נבחן את ההשוואה בין:

 

יועץ משכנתא פרטי לעומת יועץ משכנתא של הבנק

 

  • יועץ משכנתא פרטי יציע כל משכנתא רלוונטית עבור הלקוח לעומת ייועץ משכנתא מטעם הבנק שיציע את המשכנתא של הבנק בו הוא עובד בלבד.

 

  • יועץ משכנתא מטעם הבנק הוא ללא עלות – בחינם – לעומת ממוצע של כ 5,000 ש"ח ליועץ משכנתא פרטי.

 

  • יועץ משכנתא מטעם הבנק הוא איש מכירות שתפקידו למכור (ולפעמים דווקא יכול לשחק לטובת הלקוח כי כאיש מכירות הוא יכול להפעיל לחץ על מנת לקבל תנאים טובים יותר ולסגור עסקה – אבל בכללי אין לו אינטרס משותף עם הלקוח) יועץ משכנתא פרטי דואג רק לאינטרס של הלקוח.

 

הנטיה אם כן היא להמליץ על בדיקה ראשונית עם יועץ משכנתא מטעם הבנק (ובכל מקרה משכנתא ניתן לבדוק החזר משכנתא באמצעות מחשבון משכנתא)  ובמקרה שיש כוונה רצינית לרכוש דירה להיעזר ביועץ משכנתא פרטי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים