איך מפרקים רכב לצורך מכירת חלקים

פירוק רכב לחלקים

אם קיים ברשותכם רכב ישן שכבר אינו נוסע כלל, או שהוא מצריך תיקונים וטיפולים רבים במוסך, מומלץ לנסות להרוויח ממנו כסף במקום שהוא יתפוס חניה מיותרת, או יגרום לכם להוציא עליו כסף רב על טיפולים שונים.

הדרך להרוויח כסף מרכב ישן היא פשוט למכור אותו לאחת מחברות פירוק רכבים הפרוסות ברחבי הארץ. תהליך פירוק הרכב הוא מהיר, יעיל ומקצועי כך שאתם יכולים לשמור כך על מקום החניה שלכם ועל איכות הסביבה, וגם להרוויח כסף מכך.

חברות פירוק הרכבים אחראיות על פירוק רכבים ישנים לצורך מכירת החלקים לשימושים שונים של מוסכים או מחזור. שלבי פירוק הרכבים מתבצע בכמה חלקים:

  • הזמנת חברת פירוק לרכב הישן – מכיוון שמדובר ברכב ישן שככל הנראה אינו נוסע, חברת פירוק הרכבים תדאג להגיע עד אליכם הביתה כדיל לגרור את הרכב הישן למגרש הפירוק שבבעלותה. חברת הפירוק תעריך את שווי הרכב הישן ותקבע עבורו סכום כסף שתקבלו עליו.
  • פירוק ומיון חלקי הרכב – לאחר שהרכב הישן יגיע למגרש הפירוק, אנשי מקצוע מוסמכים יתחילו לפרק את כל חלקי הרכב. בחלקו של מכסה המנוע הם יוציאו את כל החלקים המכניים שבו, לאחר מכן הם יפרקו גם חלקי מרכב שימושיים שנראים במצב טוב, כך שניתן יהיה להשתמש בהם כחלקי חילוף במכוניות אחרות. בין חלקי המרכב שנית לפרק יש גם את לוח המחוונים, חלק הדשבורד, גלגלי הרכב, זגוגיות הרכב, מראות ועוד.
  • מכירת החלקים למוסכים ולמחזור – לאחר מיון חלקי הרכב השימושיים, חברות הפירוק מחליטות האם למכור את אותם חלקים כמו שהם למוסכים השונים שיעשו להם שיפוץ ומכירה מחודשת, או שהם יעדיפו לבצע את השיפוץ אצל ולמכור אותם במצב משופץ. נוסף על כך, ישנם חלקי ברזל ברכב שניתנים למכירה למחזור כמו שלדת הרכב העשויה ברזל איכותי.

דברים שחשוב לדעת

במידה והחלטתם למכור את הרכב לחברת פירוק רכבים, עליכם לזכור שטרם מכירת הרכב לפירוק עליכם לגשת למרד הרישוי כדי לבטל את רישיון הרכב. בנוסף ,אתם חותמים על כך שהרכב ירד מהכביש בגלל אי כשירותו וכך תוכלו להיות בטוחים שאף אחד לא יוכל להשתמש בו לנסיעה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה ciso ומי יכול לפנות לתפקיד הזה?
CISO מנהל את מערך אבטחת המידע בארגון, וזו משרה שזוכה לביקוש רב בימים אלו. באם הינך מעוניין להגיש מועמדות...
קרא עוד »
מאי 16, 2022
דלתות מיגון
יצירת עמידות יוצאת דופן מאחורי פיתוח של מוצרים מסוימים יש רעיון די בסיסי במקרים מסוימים, אך הוא חשוב...
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
למה מפרידים בין דג ועוף או בשר?
בישראל חוקי כשרות מחמירים, הכל נקבע על פי הדת, למשל אין לערבב חלב עם בשר, כל בן לדת היהודית יודע זאת,...
קרא עוד »
מאי 13, 2021