מהו הסכם חיים משותפים?

מהו הסכם חיים משותפים?

חיים משותפים בין בני זוג שלא נישאו ואולי אפילו לא ידועים בציבור אלו חיים שעלולים ליצור בעיות שונות. גם בתחום הממוני יש לכך השלכות מהותיות. וזאת כי יש עמימות ממשית בנושא והרבה חוסר בהירות. אז מהו הסכם חיים משותפים? מהו הרכוש הפרטי של כל אחד מבני הזוג? מהו הרכוש המשותף? האם השותפות מתבטאת גם במישורים כספיים? 

הסכם שיעשה סדר בנושא

כדי למנוע בעיות וחיכוכים על רקע כספי חשוב לערוך הסכם מסודר בנושא. הסכם זה שונה מהסכם של בני זוג נשואים. כיוון שהסכם ממון בין בני זוג מתייחס למערכת יחסים רשמית, מה שאין כן במערכת של חיים משותפים. וזה אומר שהסכם חיים משותפים חשוב עוד יותר ויש לו השלכות משמעותיות על החיים של בני הזוג. 

כיצד עורכים הסכם חיים משותפים?

הסכם זה הינו הסכם שעורכים אותו אצל עורך דין מומחה בתחום של עריכת הסכמים ומערכות יחסים בין בני זוג. ההסכם חותר להתייחס לכל ההיבטים והנקודות שרלוונטיים לבני הזוג. רכוש פרטי, נכסים של כל אחד מבני הזוג, חסכונות, ביטוחים, משכנתאות וכן הלאה. ככל שיש התייחסות יסודית וטובה יותר, כך ניתן למנוע אי הבנות ומחלוקות בהמשך הדרך. במיוחד אם בי הזוג לא שוקלים הקמת משפחה משותפת, ופניהם לפרידה בשלב כלשהו בחיים. 

חשוב מאוד להיות בטוחים שעורכים את ההסכם מול עורך דין הסכם ממון מומחה ובעל ניסיון רב מול זוגות שמנהלים חיים משותפים. כך ורק כך אפשר להיות רגועים שההסכם שלכם נמצא בידיים טובות, וכי הוא עתיד לעמוד לימינכם לאורך הדרך, ובמיוחד בצמתים משמעותיים בחיים שלכם. כך תמנעו מעצמכם הפסדים ממוניים, ותעזרו לעצמכם לחיות בשלום ובשלווה בלי לחשוב על הפסדי ממון ועל נזקים שעלולים להתרחש בגין השותפות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים