מה חשוב שתדעו על השקעות אג"ח?

איגרות חוב הן סוג של השקעה המונפקות על ידי ממשלות וחברות, כדי לגייס כסף. הם בדרך כלל בטוחים יותר ממניות, אבל הם מציעים תשואות נמוכות יותר.

שיעור התשואה על איגרות החוב נקרא "קופון" או "שער קופון". הקופון הוא הריבית הקבועה שתקבל מהאג"ח שלך. זה מבוטא כאחוז מהסכום שהשקעת באג"ח. לדוגמה, אם תשקיע 100$ באג"ח עם קופון של 5% והיא תגיע לפדיון בעוד 10 שנים, תקבל 105$ (100$ + 5$) כאשר היא תבשיל.

ניתן לסווג איגרות חוב בכירות או כפופות. להשקעות אג"ח בכירות יש עדיפות גבוהה יותר מאג"ח נדחות בכל הנוגע לקבלת תשלומים מנכסי המנפיק במקרה של פשיטת רגל.

הריבית על אג"ח משולמת בפרקי זמן קבועים, המכונים תשלומי קופון, ובדרך כלל מבוטאת כאחוז שנתי מהערך הנקוב של האג"ח. המנפיק משלם את הריבית למחזיקי האג"ח בתאריכים מוגדרים (תאריכי קופונים) במהלך השנה, בדרך כלל כל שישה חודשים או פעמיים בשנה.

איך זה עובד בפועל? 

אגרות חוב הן חובות חוב שהונפקו על ידי תאגידים, ממשלות וגופים אחרים כדי ללוות כסף ממשקיעים. איגרות חוב מונפקות בדרך כלל בהנחה לערך הנקוב שלהן, כלומר אם תרכוש היום אג"ח של 1,000 דולר תמורת 900 דולר, תקבל 1,000 דולר כאשר האג"ח יפשיל (תגיע לתאריך הפירעון שלה). ההפרש בין הסכום ששילמת עבור האג"ח לבין שווי הפירעון שלה (כלומר, מה היא תהיה שווה כשתבשיל) נקרא "הריבית". כאשר איגרות חוב מתבגרות או נמכרות לפני שהן מתבגרות, המשקיעים מקבלים את השקעתם המקורית בתוספת כל ריבית שהושגה במהלך התקופה שבה היו בבעלותם האג"ח.

מחיר אג"ח משתנה בתגובה לשינויים בריבית וכן לתנאים כלכליים כלליים כמו אינפלציה או מיתון. אם משקיע רוכש. למידע נוסף בנושא תיקי השקעות

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו מזכרות מומלץ להביא לעובדים לאירוע הרמת כוסית?
המזכרת הפופולרית ביותר היא בקבוק יין. עם זאת, ישנן אפשרויות נוספות שמתאימות לאירוע טוסט. לדוגמא, אם יש...
קרא עוד »
אפר 24, 2023
מדוע ניהול נכסים בקיסריה הוא כה חשוב?
לא רבים חושבים על כך אך יש משמעות אדירה לשאלה איפה אתם גרים. מקום המגורים שלכם משפיע על החינוך שהילדים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2021
מי צריך ייעוץ עסקי
"מי צריך ייעוץ עסקי?" היא שאלה פופולרית שנשאלת על ידי בעלי עסקים ומנהלים רבים. זו שאלה שאפשר לענות עליה...
קרא עוד »
נוב 28, 2022