גבול אדום – סמים בצבא

יש עבירות שאסור להתקרב אליהם. אלו פעולות שלא נוטים לוותר עליהם ולעבור בעקבותיהם לסדר היום. אחת מהן הינה צריכת סמים. כל חייל שמשר בצבא צריך לדעת שיש מעשים שלא ייעשו, נקודה. אבל למרבה הצער יש לא מעט מקרים של חיילים שמשרתים בצבא, אבל למרות זאת הם נוטים להיכשל בביצוע פעולות שכאלו. למרות שצריכת סמים בצהל זה גבול אדום, לא פעם מגלים כי חיילים וחיילות התמכרו לצריכה חמורה זו.

מעקב ואיתור חיילים שצורכים סמים

בצבא קיים מערך מיוחד שמתייחס לצריכת סמים בצבא. מערך זה נועד לאתר בצורה יעילה וממוקדת חיילים שנוטלים סמים. על מנת לאשש את החשדות עושים במצ"ח שימוש בכלים מדויקים שמעלים מסקנות ברורות. אחת מהן הינה בדיקות שתן. חשוב מאוד לכל חייל להיות מודע לכך שהוא לא חייב במקרה של חשד לשתף פעולה עם החקירות, והוא לא חייב לתת לחוקרים לבצע את הבדיקות. אם כי מנגד – הוא חייב לפעול כחוק ולא לגרום להמרה בעונשים שיוטלו עליו. לשם כך הוא צריך לעזרה מקצועית של עורך דין צבאי.

מהי התועלת של עורך דין צבאי?

עורך דין צבאי הינו איש מקצוע שהוסמך לספק שירותי עריכת דין. אם כי הוא בקיא ומנוסה במיוחד במערכת המשפט הצבאית. יש להבין כי היא מתנהלת בצורה שונה משמעותית מכל מה שמוכר במערכת המשפט האזרחית. זה רלוונטי גם לנושא של סמים. לכן יש להיות בטוחים כי עורך הדין אתו אתם יוצרים קשר הינו מוסמך ומנוסה בתחום עריכת דין צבאית. מתוך ההיכרות שלו עם הכללים וההתנהלות בנישה הזו, הוא יכול למצוא דרך להועיל במידה רבה לחייל שעומד לתת את הדין בגין סמים בצבא. כך העונש שיוטל עליו – יופחת.

למידע נוסף פנו לעורך דין לחקירות מצח אבי פינרסקי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים