אילו טיפולים קיימים באזופגיטיס

אילו טיפולים קיימים באזופגיטיס

אם הבחנתם בתסמינים מטרידים של צרבת כמשך כמה ימים רצופים, כדאי להיבדק בהקדם ולוודא כי אינכם סובלים מבעיה של אזופגיטיס. אזופגיטיס היא בעיה רפואית המוכרת גם בשם דלקת בוושט או ריפלוקס קיבתי ושטי. במקרים של צרבת, ההרגשה היא לרוב של לחץ וכמו שריפה באזור בית החזה והגרון, תסמינים שמתעוררים בעיקר לאחר ארוחה.

התסמינים של דלקת בוושט זהים לתסמינים של צרבת, אך הם מחמירים ואף מתגברים במשך הזמן ועלולים לגרום נזק לאיברים הקשורים לוושט כמו הלוע, הפה וגם הריאות בגוף.

כיצד נגרם אזופגיטיס

הסיבות השכיחות לבעיית האזופגיטיס הן שתייה מרובה של משקאות אלכוהוליים, עישון, סכרת, השמנת יתר ועוד. כתוצאה ממעבר של מיצי קיבה אל הוושט, הדבר גורם לתחושת בעירה לא נעימה באזור החזה והלוע. מעבר לא טבעי זה מתרחש בגלל היחלשות של השריר הטבעתי שאחראי לחסימת נוזלי הקיבה אל הוושט, אך מסיבות שהוזכרו לעיל שריר זה עלול להיחלש – דבר שגורם לקריסה של המחסום הטבעתי ומעבר חופשי תדיר של חומציות קיבה אל הוושט והאזורים הסמוכים לו.

תסמיני הדלקת מחמירים בזמן האכילה, ובעיקר כאשר אוכלים מזונות עתירים בחומציות כמו קפה, פירות, בצל, אוכל מטוגן ועוד.

טיפול טבעי בדלקת של הוושט

כדאי להבדיל בין צרבת לאזופגיטיס, כאשר בצרבת ניתן לטפל באמצעות תכשירים ותרופות שאינן דורשות מרשם או טיפול ומעקב רפואי. צרבת פשוטה יכולה להיגרם באופן חד פעמי בגלל מזון שומני מדי או ארוחה גדולה מדי, שיוצרת עומס על הקיבה כך ששריר החוסם בוושט נחלש מעט ונוצר מעבר של מיצי קיבה אל הוושט.

לעומת זאת, אזופגיטיס הינה בעיה שאינה חד פעמית ודורשת טיפול ומעקב מקצועי כדי למנוע את החרפת הדלקת, ופגיעה בלתי הפיכה באיברים נוספים באזור הוושט. כמו בבעיות של כבד שומני, כיום ניתן למצוא מגוון שיטות טיפול לדלקת בוושט, כאשר היעילה ביניהם הינה שיטת הטיפול הטבעית ששמה דגש על תזונה נכונה לסובלים מהמחלה.

באמצעות הימנעות ממזונות ומאכלים המעודדים הפרשת חומציות מהקיבה, והיצמדות אל תפריט בריא ומאוזן המכיל את כל הערכים התזונתיים הנכונים כמו חלבון, סיבים תזונתיים, מינרלים, וויטמינים ועוד ניתן למנוע את הופעת תסמיני הדלקת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים