מתי עובש הופך להיות מסוכן

מתי עובש הופך להיות מסוכן

לא מעט אנשים נתקלים בתופעה מטרידה מאוד באזורים שונים בביתם: העובש. עובש המצטבר על הקירות בשל רטיבות בקיר, לחות מוגברת ועוד, יכול להוות דבר מסוכן מאוד לכל אדם המצוי במקום בו מתפתח העובש. לכן, בכל מקרה שבו ישנה רטיבות, חשוב לטפל בה באופן נקודתי ומידי על מנת שהיא לא תיצור עובש בקירות (קראו על סוגים שונים של עובש). אם כבר נוצר עובש בקירות, בהחלט לא כדאי להתמהמה ויש צורך לבדוק כיצד ניתן להסיר את העובש מהקירות בצורה האיכותית והטובה ביותר שיכולה להיות.

עובש – במה מדובר

אם הבחנתם על קירות ביתכם בכתמים שחרחרים- ירוקים, כנראה שמדובר בעובש. עובש פוגע באופן מהותי במראה הדקורטיבי והאסתטי של החדר בו הוא מצוי על הקירות. מעבר לכך, העובש יכול להוות מפגע בריאותי של ממש, לכל אדם אשר מצוי באותו החדר. לנשום אוויר בחדר בו מצוי עובש, זה דבר לא טוב עבור כל אדם, כל שכן כאשר מדובר באדם המצוי בקבוצות סיכון כאלה ואחרות. לכן, בהחלט לא כדאי לחכות שייווצר עובש. אם זיהיתם נזילה כלשהי באחד מקירות ביתכם בשל איטום לקוי או, אם זיהיתם התחלה של עובש באחד מקירות הבית, הרי שאין צורך לחכות שהדבר יתפתח. ניתן כיום להסיר עובש באופן עצמאי בשלבי ההיווצרות הראשוניים שלו. כמו כן, ניתן למנוע מראש את היווצרותו של העובש על ידי טיפול מידי בנזילה.

מתי עובש הופך למסוכן

עובש בקיר פנימי בבית הופך למסוכן מיד כאשר הוא נוצר. עובש יכול לפגוע באופן מהותי בבריאותו של כל אדם, כל שכן כאשר מדובר בקשישים, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה, אנשים אשר סובלים מקשיי נשימה כגון: אסטמה ועוד, אשר מצויים בחדר בו מצוי בו עובש. לכן, בהחלט לא כדאי לחכות עם עובש. מיד כאשר מופיע עובש בביתכם, יש לטפל בו על ידי זיהוי המקור לעובש וטיפול במקור זה וטיפול בהסרת העובש עצמו. אם לא הצלחתם להסיר את העובש באופן עצמאי, כדאי לפנות לשירותם של אנשי מקצוע המכירים את התחום היטב ויודעים כיצד להתמודד עמו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיגון מבנים
מבנה נועד לספק הגנה למי ששוהה בו. בין אם זה בית הממוקם בלב העיר ובין אם זה מבנה בצומת דרכים - חובה כי...
קרא עוד »
מאי 28, 2019
המדריך להשקעות אלטרנטיביות
אפשר לבצע השקעות אלטרנטיביות בתחומים רבים, אך חייבים להיות תמיד עם היד על הדופק כדי לבדוק שינויים אשר...
קרא עוד »
נוב 09, 2021
תובנות חיוניות לגבי מקומות לנוער בסיכון
בתי נוער לילדים בסיכון הם מוסדות מרכזיים במארג מערכות התמיכה החברתיות, המספקים טיפול חיוני, הדרכה...
קרא עוד »
מרץ 21, 2024