מתי עובש הופך להיות מסוכן

מתי עובש הופך להיות מסוכן

לא מעט אנשים נתקלים בתופעה מטרידה מאוד באזורים שונים בביתם: העובש. עובש המצטבר על הקירות בשל רטיבות בקיר, לחות מוגברת ועוד, יכול להוות דבר מסוכן מאוד לכל אדם המצוי במקום בו מתפתח העובש. לכן, בכל מקרה שבו ישנה רטיבות, חשוב לטפל בה באופן נקודתי ומידי על מנת שהיא לא תיצור עובש בקירות (קראו על סוגים שונים של עובש). אם כבר נוצר עובש בקירות, בהחלט לא כדאי להתמהמה ויש צורך לבדוק כיצד ניתן להסיר את העובש מהקירות בצורה האיכותית והטובה ביותר שיכולה להיות.

עובש – במה מדובר

אם הבחנתם על קירות ביתכם בכתמים שחרחרים- ירוקים, כנראה שמדובר בעובש. עובש פוגע באופן מהותי במראה הדקורטיבי והאסתטי של החדר בו הוא מצוי על הקירות. מעבר לכך, העובש יכול להוות מפגע בריאותי של ממש, לכל אדם אשר מצוי באותו החדר. לנשום אוויר בחדר בו מצוי עובש, זה דבר לא טוב עבור כל אדם, כל שכן כאשר מדובר באדם המצוי בקבוצות סיכון כאלה ואחרות. לכן, בהחלט לא כדאי לחכות שייווצר עובש. אם זיהיתם נזילה כלשהי באחד מקירות ביתכם בשל איטום לקוי או, אם זיהיתם התחלה של עובש באחד מקירות הבית, הרי שאין צורך לחכות שהדבר יתפתח. ניתן כיום להסיר עובש באופן עצמאי בשלבי ההיווצרות הראשוניים שלו. כמו כן, ניתן למנוע מראש את היווצרותו של העובש על ידי טיפול מידי בנזילה.

מתי עובש הופך למסוכן

עובש בקיר פנימי בבית הופך למסוכן מיד כאשר הוא נוצר. עובש יכול לפגוע באופן מהותי בבריאותו של כל אדם, כל שכן כאשר מדובר בקשישים, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה, אנשים אשר סובלים מקשיי נשימה כגון: אסטמה ועוד, אשר מצויים בחדר בו מצוי בו עובש. לכן, בהחלט לא כדאי לחכות עם עובש. מיד כאשר מופיע עובש בביתכם, יש לטפל בו על ידי זיהוי המקור לעובש וטיפול במקור זה וטיפול בהסרת העובש עצמו. אם לא הצלחתם להסיר את העובש באופן עצמאי, כדאי לפנות לשירותם של אנשי מקצוע המכירים את התחום היטב ויודעים כיצד להתמודד עמו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים