עובש מסוכן לבריאות

טיפול בעובש

עובש בבית זה משהו שמתפתח לו מתחת לאף שלנו מבלי שאנחנו נשים לב. תוך זמן קצר אנחנו רואים פתאום שטח גדול מכוסה בעובש. מה עושים עם המפגע האסתטי ועוד יותר הבריאותי?

אנחנו בדרך כלל לא רואים את נקודת העובש הראשון שמתחילה להתפתח. כשאנחנו כבר רואים את העובש מדובר בדרך כלל בשורה ארוכה של נקודות עובש ירקרקות או שחורות המעטר את הקיר, את הקרמיקה או אפילו את וילון האמבטיה. כי עובש מתפתח מהר ועובר מדבר לדבר במהירות עצומה.

עובש זה לא רק מגעיל…

איכס, יש כאן עובש… זה המשפט הראשון בדרך כלל שהעובש שומע מאתנו כשאנחנו מגלים אותו… אז העובש הוא בהחלט מגעיל. אבל הרבה יותר ממה שההוא מגעיל, הוא גם מסוכן. העובש הוא דבר שמסכן מאוד את בריאותנו. אדם שחשוף לעובש, עלול לפתח בעיות בנשימה עד למצב של אסתמה חלילה.

לא לחינם מזהירים כל כך בדבר החשיבות של אוורור הבית ובמיוחד של חדר האמבטיה, זאת על מנת שהאוויר הלח במקום לא יגרום את היווצרות העובש.

חורף ועובש

העובש אוהב במיוחד את עונת החורף. כאשר הבית סגור ומחומם ובחוץ קר. האוויר החם שנוצר בתוך הבית יחד עם הלחות ובמיוחד בחדרי האמבטיה, גורמים לכך שפטריות העובש נוצרות במקום והן מתפתחות ועוברות מפריט לפריט. לעיתים אנחנו מוצאים אותם אפילו על וילון האמבטיה ומוצרי פלסטיק שונים הנמצאים בחדר האמבטיה!

מתפטרים מהעובש

אז ברור שעדיף למנוע את היווצרות העובש עד כמה שהדבר אפשרי ולעשות הכול על מנת שהתופעה כלל לא תתחיל להתפתח בבית. המניעה כוללת שימוש בצבע נכון לקיר, צבע שדוחה עובש. זה כולל טיפול בכל נזילה או דליפה היוצרים עובש על התקרה או על הקיר וכמובן אוורור מתמיד גם כשקר בחוץ ולא כל כך מתחשק לפתוח חלונות.

אם עשינו כל מה שביכולתנו על מנת למנוע את העובש ובכל זאת הוא הגיע אלינו אנחנו יכולים להיפטר ממנו באמצעות תכשירים פשוטים אותם נוכל להשיג במרכולים. אלו יסייעו לנו למגר את פטריות העובש ולגרום להם לסגת מהמקומות אשר בהם הם אינם רצויים.

יש בכלל מקום שהם כן רצויים בו?

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדר לבד או ביחד: מה עדיף לילדים?
הורים רבים מתלבטים בסוגיה הזו, מה עדיף – האם חדר משותף לשני ילדים או יותר, או שמא מוטב לייחד חדרי שינה...
קרא עוד »
מאי 13, 2021
טיולון – מה נחשב טוב?
כאשר התינוק שלכם הופך לפעוט, ומשם גדל להיות לילד קטן וחיוני, אתם רוצים לטייל עמו בצורה הנוחה ביותר,...
קרא עוד »
אוק 22, 2019
שיקום מבנים משותפים לשמירה על בטיחות הדיירים והסביבה
מבנים משותפים הם סוגי הבניינים הנפוצים ביותר בערים ובעיירות. ניתן למצוא אותם בפרברים, בכפרים ואפילו...
קרא עוד »
יול 12, 2022