זהב לבן או צהוב, מה ההבדל?

זהב לבן או צהוב, מה ההבדל?

אנשים רבים כלל לא יודעים שקיים חומר הנקרא זהב לבן. צבע הזהב הלבן נראה בדיוק כמו צבע הכסף ולכן ישנם לא מעט אנשים אשר סבורין כי זהב לבן הוא בעצם כלל לא זהב, אלא כסף. על כן חשוב לדעת כי קיימים כיום מגוון דגמים שונים של זהב בצבעי צהוב, לבן ואדום. 

ההבדלים בין כלל צבעי הזהב

הצבעים השונים של הזהב נגרמים כתוצאה ישירה של שילובי מתכות שונות בזהב הטבעי ועל ידי כך צבעו משתנה. זהב 24 קראט הוא זהב טבעי אשר צבעו צהוב במיוחד. אך בשל העובדה כי הוא רך וגמיש אין ברירה אלא לשלב בו כמה סוגי מתכות שונות במטרה לייצבו. בעזרת שילובי המתכות כיום ניתן לייצר תכשיטים בעזרת חומר הזהב, שהרי ללא שילוב זה הזהב הטבעי היה פשוט נמס ולא מצליח להחזיק את היהלום.

להתרשמות ממגוון תכשיטי זהב לבן, זהב צהוב ויהלומים, בקרו באתר:

https://diamonds4u.co.il/

שילוב מתכות שונות

השילוב של המתכות השונות נעשה בכמויות שונות. ישנם תכשיטים בהם תוכלו לקבל זהב 18 קראט.בתכשיטים אחה משולבים מעט מתכות באופן יחסי. על פי רוב כלל תכשיטי הזהב יגיעו בהרכב של 14 קראט זהב בלבד. שילוב זה של המתכות השונות בזהב גורמות לאיבוד הצבע הצהוב הזוהר ובמידה וישולובו מתכות שונות הצבעים יתנו. ישנן מתכות אשר מייצרות זהב אדום עם שילובן בזהב הטבעי ולחילופין ישנן מתכות אשר יוצרות זהב לבן עם שילובן.

זהב לבן שווה ערך לזהב צהוב!

על כן חשוב לדעת כי זהב לבן שווה ערך לזהב צהוב. כמות הזהב על פי רוב תהיה זהה לחלוטין בתכשיטים השונים על אף העובדה כי הצבע שלהם שונה בתכלית. כיום יש לא מעט אנשים אשר בוחרים לעשות שימוש בתכשיטים שונים אשר מיוצרים בצבע של זהב לבן בשל התאמה לצבע העור, או התחברות לצבע הכסוף יותר מאשר לצבע הצהוב. 

לכן, חשוב להבין כי תכשיטים אשר עשויים מזהב לבן אינן שווים פחות, הם אף אינם מיוצרים מכסף או חומרי מתכת אחרים, אלא ההבדל היחידי הוא סוג המתכות המשולבות בזהב הטבעי במטרה ליצבו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים