למי עשוי להתאים טיפול EMDR?

למי עשוי להתאים טיפול EMDR?

טיפול EMDR הוא טיפול פסיכותרפי שמטרתו לטפל בסימפטומים וסבל שנגרמים בגין חשיפה למצוקות כמו התעללות, הלם קרב, חרם, השפלות וכישלונות. השיטה נוקטת בתהליך של הקהיה ולאחר מכן עיבוד מחודש באמצעות תנועות עיניים, גירויים בילטרליים כמו רטטים או אוזניות שמשמיעות לאזני המטופל קולות לסירוגין.

לטפל בזיכרונות של החוויות הקשות

טיפול באמצעות תנועת עיניים נועד לענות על הצורך של אנשים שחוו אירוע משמעותי והם מתמודדים עם הצפה של רגשות ותוצאות שמשפיעות על איכות החיים שלהם. במצב כזה הם לא מסוגלים לחזור לשגרת החיים תוך התעלמות מהחוויה השלילית שהם חוו. הם זקוקים לעזרה חיצונית בעיבוד החוויות הללו על מנת להשרות על עצמם שלווה ושלמות פנימית. הטיפול בשיטת EMDR משלים את העיבוד של הזיכרונות ומצמצמת את ההשפעה שלהם על אורח החיים שלנו. לאחר הטיפול ילמד המטופל לפתח לעצמו שיטת התמודדות יעילה שתעזור לו לגדול ולהתרומם מעל לנקודת הקושי שלו.

טיפול בהפרעות וחרדות

אמנם שיטה זו עשויה להיות יעילה עבור מגוון בעיות ומצבים. אבל מרבית המצבים בהם בוחרים בשיטה זו הם מצבים של חרדה פוסט טראומתית. ואכן, במקרים בהם יש אדם שמתמודד עם חוויה מהעבר שמעיקה על החיים שלו בהווה, והוא לא מצליח להתרומם מהאירוע המשפיל, הכואב, המביש או המתעלל, יתכן ושיטה זו תוכל להועיל לו במידה רבה. השיטה הינה ממוקדת מטרה ובהחלט עשויה להועיל למקרים רבים. שיטת הטיפול מתאימה למבוגרים, לבני נוער וגם לילדים.

בהקשר זה קראו גם על טיפול דינמי.

חילוקי דעות על השיטה ועל התוצאות

אמנם יש גורסים שזו שיטה מעולה שמביאה תוצאות נפלאות. אבל לצד זאת יש בהחלט הגורסים כי אי אפשר להוכיח את יעילות השיטה וכי לא תמיד תוכל שיטת טיפול זו להיות יעילה. לכן במידה והנכם מתמודדים עם מצב בו מפנים אתכם לטיפול כזה, ומגדירים אותו כמומלץ, חשוב לברר היטב ולקבל המלצות ממומחים שמכירים היטב את השיטה. כמו כן כדאי לקבל חוות דעת ממי שעבר טיפול כזה וחווה שינוי לטובה בגין הטיפול. ככלות הכול הנפש שלנו היא מרכז החיות שלנו ואי אפשר לקחת סיכונים…

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סבונים בעבודת יד: מה שאתם מפסידים אם לא ניסיתם
ריח של סבון ביתי, מגע של קצף טבעי על העור, והידיעה שאתם משתמשים במוצר שאתם בעצמכם יצרתם - נשמע טוב,...
קרא עוד »
יונ 23, 2024
קלנועית מתקפלת עם שלט
עולם התחבורה האישית משתנה. קורקינטים חשמליים פופולריים כיום יותר מאי פעם והקלנועית החשמלית המתקפלת...
קרא עוד »
ינו 21, 2023
תאורת גינה
תכנון של הקמת גינה חדשה, מחייבת אותנו להתייחס למגוון רחב של נקודות שונות. בין אם זה שימוש נכון באדמה,...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018