למה מזגנים גורמים לאנשים בעיות בסינוסים

למה מזגנים גורמים לאנשים בעיות בסינוסים

נפוץ לשמוע על תלונות מאנשים רבים, לגבי תפקוד המזגן והמחלות הקשורות אליו.

מזגנים נועדו לספק לנו אוויר נקי ובריא, במקומות בהם האוויר הטבעי לא מתאפשר או לא מספיק עבורנו, אך כיוון שמדובר באוויר מלאכותי, בעיות רבות עלולות להיווצר.

חלק מהבעיות והתלונות הרבות, באות לידי ביטוי אצל אנשים אשר נגרם להם נזק בסינוסים, ולכן הם מחפשים אחר טיפול בסינוסיטיס שיפחית את התסמינים המטרידים. מומחים ערכו בדיקות ומחקרים, בכדי להבין את הסיבות הגורמות למתקפת הסינוסים לאחר שימוש במזגנים ואלה חלק מהסיבות שהתגלו:

 

שימוש יתר

לעיתים קרובות מוצאים עצמם אנשים בחוסר אפשרות להתמודד עם מזג האוויר הקודח, ללא שימוש במזגן שיצנן ויקרר את הבית והגוף.

הבעיה מתחילה כשהשימוש במזגן לא פוסק ובמשך ימים שלמים האוויר הנוצר בבית הינו מלאכותי, גופנו זקוק גם לאוויר הטבעי שבחוץ ויתרה מכך, הקור התמידי הנוצר מהמזגן התגלה כגורם העיקרי לבעיות בסינוסים, בקרב האנשים המשתמשים במזגן בתדירות גבוהה.

 

הבדלי טמפרטורות

מכיוון שאנו עוברים מאזור אחד לאחר, למשל מהבית לעבודה ומהעבודה לבית, גופנו עובר בין טמפרטורות שונות בשל השימוש במזגנים, המייצרים אוויר מלאכותי.

לדוגמה, בשיא הקיץ, תחליטו לצאת להנות מחוף הים והשמש החמה, בדרך לחוף הים תפעילו מזגן על קירור ברכב, תצאו החוצה לשהות בחום אדיר על שפת הים ולאחר מכן תחזרו למזגן ברכב ובסופו של דבר למזגן בבית.

המעבר של הגוף בין הטמפרטורות הקיצוניות הללו יוצר מצב, בו הגוף נכנס לשוק מסויים ומנסה להתמודד עם זה. לאחר כישלון של מערכות הגוף תחת הלחץ הכבד שנוצר, אנו נהיים חולים, מצוננים עם נזלת שקופה ואף סתום ובעיות בסינוסים.

 

אוויר מלכותי

זה נכון שהאוויר המגיע מהמזגנים הוא כיום, התחליף הטוב ביותר לאוויר הטבעי ומיליוני אנשים משתמשים באמצעי הזה בכל רחבי העולם.

אולם, יש לזכור שהאוויר המגיע מהמזגנים הינו מלאכותי, מזגנים מלוכלכים או לא מספיק איכותיים יכולים ליצור עבורנו אוויר מלוכלך ולא בריא. בנוסף, האוויר המגיע מהמזגנים הוא יבש וככל שאנו סופגים אותו יותר בגופנו, כך אנו מתייבשים יותר.

הסיבות הללו עלולות להתסכם בבעיות סינוסים חמורות ונשימה לא תקינה עבור משתמשי המזגנים בעולם.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית
אם אתם רוצים לכתוב עבודה סמינריונית בלי להשתגע, המאמר הבא בשבילכם. אם זו הפעם הראשונה שלכם, אז כן, אין...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
לימודי ערבית
ערבית היא שפה חשובה בעולם. היא מדוברת על ידי יותר ממיליארד אנשים, והיא אחת השפות העתיקות והמדוברות...
קרא עוד »
נוב 30, 2022
אז איזה סוג של גיטריסטים אתם? קלאסית, בס או חשמלית?
מעטים האנשים אשר מוזיקה לא עושה להם להרגיש טוב. למעשה מוזיקה קשורה באופן הדוק אל המצב רוח שלנו ותמיד...
קרא עוד »
ינו 02, 2019