חוג תיאטרון לנוער – למה משתלם להירשם לחוג כזה

לא מעט שחקני תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, הגיעו למקצוע שלהם בגלל חיידק הבמה שדבק בהם בגיל צעיר. כבר בהיותם ילדים הם חלמו להופיע ואף דאגו להופיע בכל מקום, בכל אירוע של בית הספר, בכל אירוע משפחתי או חברי. 

רבים מהם הגיעו אל עולם המשחק המקצועי דרך חוג תיאטרון לילדים או חוג תיאטרון לנוער. אומנם גם מי שלא עבר דרך חוגים אלו יכול היה במהלך השנים להשתלב בהצגות והופעות מקצועיות אחרות, אך כפי שנוכל לראות בהמשך, מי שבחר ללכת אל חוג תיאטרון, התמיד והשקיע, היה לו קל יותר להשתלב בתחום באופן מקצועי. 

בישראל פועלים לא מעט מקומות שמפעילים חוגים לתיאטרון לבני נוער. ישנם חוגים הפועלים תחת מוסדות כאלה ואחרים, לעומת זאת ישנם מקומות שמפעילים חוגים באופן פרטי, קרי שחקנים או במאים אשר מארגנים חוגים כאלה, וכן אפשר למצוא חוגים ייחודים לתיאטרון, בין אם זה חוג לתיאטרון פירנג' או תיאטרון בשפות זרות ועוד. 

מה היתרונות של חוג תיאטרון

היתרון הראשון הוא, היכולת לקבל כלים מקצועיים בסטודיו למשחק לילדים כיצד להיות שחקן תיאטרון. זה תלוי כמובן במורים, אך בסופו של דבר, אם נרשמים לחוג כזה אזי שאפשר לקבל כלים מקצועיים שיכולים לעזור בקריירה של שחקן. 

היתרון השני הוא, כך אפשר להכיר אנשים, אפשר להשתלב בקלות רבה יותר בתעשייה. הרבה פעמים דרך פרויקטים כאלה ואחרים, נחשפים לבמאים ושחקנים ואפשר לאט לאט לטפס לתיאטראות המקצועיים. 

היתרון השלישי, גם מי שלא רוצה להיות שחקן, יכול להפיק תועלת מחוג כזה, בין אם זה בכל מה שקשור ביכולת לעמוד מול קהל, ובין אם זה בכל מה שקשור ליכולת להתמודד עם לחצים, פחדים וכן ביכולת לשנן ולהציג חומרים בצורה נכונה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למי ניתן לפנות עבור פיצויים מהצבא?
לצערנו כולנו מכירים את המקרה הטראגי של איציק סעידיאן, ומקרה זה היא גם קשור למשרד הביטחון ויחסו לחייל...
קרא עוד »
אוק 18, 2021
מטפלים CBT
ישנם סוגי טיפול רבים שיכולים לתת מענה למצבים וחששות מסוימים שיש לאנשים ולהציע דרכים להתמודד עם...
קרא עוד »
נוב 06, 2022
לקראת הגשת תביעת סיעוד? דגשים לגבי חוק סיעוד בישראל
חוק סיעוד בישראל שנחקק בשנת 1988 נוצר במטרה לאפשר לאוכלוסייה הקשישה להישאר בקרבת המשפחה שלהם. החוק...
קרא עוד »
אפר 13, 2021