נוטריון לצרפתית – בדיוק השירות בשבילכם

נוטריון לצרפתית

תושבים ישראליים מוצאים עצמם לא מעט בסיטואציה שבה הם מחוייבים להביא חתימה של עורך דין נוטריון מוסמך שיש לו את היכולת לשמש גם כעורך דין נוטריון. המצב הזה דורש הליך פורמלי שבו מגישים מסמכים לבית משפט עבור מוסדות בחו"ל לצורך עבודה, לימודים או ויזה.

 שירותי נוטריון – באיזה שלב זקוקים לשירות?

לפני קצת יותר מעשור התקיימה עליה מהותית מצרפת לישראל. העליה הזו הינה סיבה מאד מוצדקת לכך שישנה דרישה ואף צורך לעניינים בירוקרטיים וביקושים לצורך השירות של משרדי עורכי הדין השונים, בהם ישנם גם עורכי דין שעברו בהצלחה מבחן פורמלי המסמיך אותם לשמש כעורכי דין נוטריוניים. המבחן הפורמלי הוא מבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים וניתן לגשת אליו אך ורק אם עורך הדין בעל וותק של מעל ל10 שנים בתחום המשפט. עורכי הדין שעברו את המבחן בהצלחה, זוכים בטייטל המיוחל נוטריון לצרפתית ויוכלו לתרגם, לאמת ולאשר מסמכים לבתי המשפט.

לא מעט אזרחים שנרשמו ללימודי תואר או תעודה במדינות בהן צרפתית הינה השפה הפורמלית והנפוצה כמו בשוויץ, בלגיה ואף חלקים מקנדה, או שנרשמו בצרפת עצמה, מחוייבים בהצגה והגשת מסמכים המתורגמים על ידי עורכי דין נוטריוני םשהוסמכו להתנהל כעורכי דין נוטריון לצרפתית ולהם האפשרות לאשר, לאמת ולתרגם מסמכים הנדרשים לבית המשפט.

כך תדעו לזהות עורך דין נוטריון על פי חוק

על פי החוק, עורכי דין צריכים להיות בעלי וותק של מעל עשר שנים בתחום המשפטים כדי שיוכלו לגשת לקיים את המבחן הפורמלי מטעם לשכת עורכי הדין ומשרד המשפטים ובכך לקבל הסמכה רשמית להתנהל כעורכי דין נוטריוניים. אותו מבחן נכסף, מאפשר להם לקבל את האישור הפורמלי לאמת, לנסחו לתרגם מסמכים ספציפיים הנדרשים ובכך גם לאשר אותם בצורה חוקית וקבילה להצגה בבתי המשפט, כעורכי הדין הנוטריוניים המטפלים בהליך זה.

אותה הסמכה פורמלית עבור עורכי הדין שהופכים להתנהל גם כעורכי דין נוטריוניים הינה משמעותית ביותר עבור העשייה המקצועית של אותו עורך דין, ובכך גם הרבה מעבר לעוד תואר או כותרת לרזומה המקצועי. זוהי הכנסה מאד משמעותית שמאפשרת יכולת של גיוון בתחום העיסוק המשפטי היומיומי ובכך גם הרחבת מאגר הלקוחות. יש לזכור כי התשלום עבור השירותים הנוטריוניים יהיה רק בהתאם לשירות הספציפי הזה, ובכך גם כפוף לתעריף חוקי שנקבע על ידי לשכת עורכי הדין.

כמו בכל סיטואציה בה אנחנו שוכרים את שירותיו של איש מקצוע, גם כאן מומלץ לגשת אל משרדים, או אל עורכי דין שאתם מכירים היטב, או שקרובים אליכם המליצו עליהם והינם בעלי וותק, נסיון, והתמחות בתחום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים