מהי תעודת יושר

תעודת יושר

כאשר מדברים על תעודת יושר, מדברים למעשה על תדפיס שכל אחד יכול להשיג ממשטרת ישראל, אשר מכיל את כל המידע הפלילי שמשויך אליו. ישנם לא מעט מקומות עבודה, אשר מבקשים מהעובדים שלהם תעודה מסוג זה, במטרה להבטיח כי מדובר על אדם הגון ללא עבר פלילי בעייתי. כל אחד יכול לגשת אל תחנת המשטרה, להזדהות באמצעות תעודת זהות ולבקש לקבל תדפיס שמכיל את כל העבר הפלילי שלו. עם זאת, חשוב להדגיש כי לפי החוק אף מעסיק לא יכול לדרוש מהעובדים שלו את תעודות היושר שלהם, היות ואישורים אלו מיועדים אך ורק עבור אותו האדם שהזדהה בתחנת המשטרה. החוק אומנם מתיר לגורמים שונים לקבל מידע לגבי העבר הפלילי של אדם זה או אחר, אך מידע זה יועבר ישירות מתחנת המשטרה, בהתאם להיקף המידע שאותו הגורם זקוק לו.

כל מה שכדאי לדעת לגבי תעודת יושר

כל תדפיס מסוג זה יכיל את המרשם הפלילי של אותו האדם, בתוספת הרישום המשטרתי אודותיו. מדובר כמובן על כל ההרשעות וכל ההחלטות שבית המשפט החליט בנוגע לאותו האדם. הרישום המשטרתי מתייחס לכל החקירות שהתנהלו בהקשר לאדם זה, תיקים שנסגרו ותיקים שעדיין מחכים לבירור. כל אזרח יכול להגיש בקשה לצורך מחיקת הרישום בתדפיס הפלילי שלו, כאשר סוג הבקשה משתנה בהתאם לסוג הרישום הפלילי. למשל, במקרה של הרשעה, יש צורך להגיש בקשה לנשיא המדינה במטרה למחוק את הרישום הנדון. לעומת זאת, במידה ומדובר על רישום משטרתי של חקירה שהסתיימה בשל חוסר עניין לציבור, יש צורך להגיש בקשה למשטרת ישראל לצורך שינוי סיבת סגירת התיק ל- העדר אשמה. יש צורך להפנות את הבקשה אל אותו הגורם שהיה אחראי לסגירת התיק. אופציה נוספת, היא להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי למשטרת ישראל. ההחלטה באיזו דרך כדאי לכם לפעול, תלויה בגורמים רבים, בין היתר כמות הזמן שחלף מאז סגירת התיק.

לסיכום, תעודת יושר הינה תדפיס של כל העבר הפלילי של אדם מסוים. במידה ומעוניינים למחוק רישום פלילי, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי שמתמחה בתחום, ויודע בדיוק באיזה מסלול כדאי להגיש את הבקשה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה נרשמים לחוג דיבוב לילדים?
חוג דיבוב לילדים עדיין לא בדיוק קיים, אבל אפשר בהחלט למצוא קורס דיבוב שמתאים גם לילדים ונוער - ממש כאן...
קרא עוד »
יונ 08, 2021
זהב לבן או צהוב, מה ההבדל?
אנשים רבים כלל לא יודעים שקיים חומר הנקרא זהב לבן. צבע הזהב הלבן נראה בדיוק כמו צבע הכסף ולכן ישנם לא...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
למה לא כדאי לוותר על חטיף חלבון אחרי אימון?
  בשנים האחרונות אפשר לראות הרבה יותר מודעות לאימוני ספורט ופעילות גופנית, בקרב אנשים מן היישוב,...
קרא עוד »
נוב 29, 2021