מהי תעודת יושר

תעודת יושר

כאשר מדברים על תעודת יושר, מדברים למעשה על תדפיס שכל אחד יכול להשיג ממשטרת ישראל, אשר מכיל את כל המידע הפלילי שמשויך אליו. ישנם לא מעט מקומות עבודה, אשר מבקשים מהעובדים שלהם תעודה מסוג זה, במטרה להבטיח כי מדובר על אדם הגון ללא עבר פלילי בעייתי. כל אחד יכול לגשת אל תחנת המשטרה, להזדהות באמצעות תעודת זהות ולבקש לקבל תדפיס שמכיל את כל העבר הפלילי שלו. עם זאת, חשוב להדגיש כי לפי החוק אף מעסיק לא יכול לדרוש מהעובדים שלו את תעודות היושר שלהם, היות ואישורים אלו מיועדים אך ורק עבור אותו האדם שהזדהה בתחנת המשטרה. החוק אומנם מתיר לגורמים שונים לקבל מידע לגבי העבר הפלילי של אדם זה או אחר, אך מידע זה יועבר ישירות מתחנת המשטרה, בהתאם להיקף המידע שאותו הגורם זקוק לו.

כל מה שכדאי לדעת לגבי תעודת יושר

כל תדפיס מסוג זה יכיל את המרשם הפלילי של אותו האדם, בתוספת הרישום המשטרתי אודותיו. מדובר כמובן על כל ההרשעות וכל ההחלטות שבית המשפט החליט בנוגע לאותו האדם. הרישום המשטרתי מתייחס לכל החקירות שהתנהלו בהקשר לאדם זה, תיקים שנסגרו ותיקים שעדיין מחכים לבירור. כל אזרח יכול להגיש בקשה לצורך מחיקת הרישום בתדפיס הפלילי שלו, כאשר סוג הבקשה משתנה בהתאם לסוג הרישום הפלילי. למשל, במקרה של הרשעה, יש צורך להגיש בקשה לנשיא המדינה במטרה למחוק את הרישום הנדון. לעומת זאת, במידה ומדובר על רישום משטרתי של חקירה שהסתיימה בשל חוסר עניין לציבור, יש צורך להגיש בקשה למשטרת ישראל לצורך שינוי סיבת סגירת התיק ל- העדר אשמה. יש צורך להפנות את הבקשה אל אותו הגורם שהיה אחראי לסגירת התיק. אופציה נוספת, היא להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי למשטרת ישראל. ההחלטה באיזו דרך כדאי לכם לפעול, תלויה בגורמים רבים, בין היתר כמות הזמן שחלף מאז סגירת התיק.

לסיכום, תעודת יושר הינה תדפיס של כל העבר הפלילי של אדם מסוים. במידה ומעוניינים למחוק רישום פלילי, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי שמתמחה בתחום, ויודע בדיוק באיזה מסלול כדאי להגיש את הבקשה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורים פרטיים באנגלית – מה חשוב לדעת?
מעוניינים למצוא מורה שיעביר שיעורים פרטיים באנגלית ויאפשר לכם לחזק את השליטה שלכם בשפה? דעו לכם כי...
קרא עוד »
מאי 22, 2022
מה יש לבדוק על קבלן שיפוצים
כשאנחנו נדרשים להזמין בעל מקצוע לבצע אצלנו עבודה בבית או בעסק, אנחנו נוטים לבדוק, בדרך כלל, שורה של...
קרא עוד »
אוג 22, 2019
אילו שירותים קיימים בכתיבת עבודות אקדמיות?
העבודה האקדמית אותה יש להגיש מאיימת על רבים מהסטודנטים. הם לא יודעים איך להתחיל ומאיזה צד להסתכל על...
קרא עוד »
נוב 10, 2019