תכנון אקלימי

כחלק משינוי בתהליכי הבנייה תוך התחשבות ושמירה במשאבים מתכלים כמו גם ניצול של משאבי הטבע הטבעיים, בולט התחום של תכנון אקלימי.

בשנים האחרונות, כחלק מהמאמץ העולמי לשימור על משאבים מתכלים והתחשבות בטבע, מפתחים שיטות וכלים כדי לייעל תהליכים כמו בנייה ולהסתפק בחומרים ממוחזרים וכדומה.

גם הבנייה עצמה עוברת שינוי מבחינת ניצול של אור טבעי, אקוסטיקה מעולה בצורה טבעית ועוד.

אז אם רציתם לדעת מהו תכנון אקלימי, פשוט המשיכו לקרוא.

מהו תכנון אקלימי?

תכנון אקלימי זה התכנון של בניית בית בצורה שהמגורים יהיו נוחים בו במשך מרבית ימות השנה בלי השפעה של חום וקור.

ישראל היא מדינה ממדינות המזרח התיכון ולכן, בקיץ למשל, החום יכול להיות בלתי נסבל ולא רק ברחוב, אלא אפילו בתוך הבית.

בדיוק בגלל זה, חברות המיזוג מרוויחות הון בכל קיץ שמגיע. מזגנים קטנים וגדולים נחטפים כמו לחמניות והלקוחות מתחננים למתקינים שיבואו כמה שיותר מהר, כי הם עומדים למות ואם הם לא יגיעו מיד, כבר לא יהיה מי שייהנה מהמזגן.

תכנון בנייה ירוקה  מאפשר לבודד את הבית בצורה כזו שהחום והקור לא יורגשו בו כמעט בכלל. ככה שבימים שכולם מבזבזים המון כסף בחשמל של מזגנים, אתם תוכלו להתרווח על הכורסה ולהנות מאוויר טבעי שזורם בבית.

אם קשה לכם לדמיין את זה, פשוט חשבו על מערה מתחת לאדמה. גם אם בחוץ לוהט, ככל שאתם נכנסים למעבה האדמה, האוויר נהיה צונן ונעים. שיטות הבנייה החדשות מאפשרות לעשות את זה בכל בית.

מנגד, השיטות האלו גם יודעות לנצל את אור השמש בצורה הכי טובה. מיקום הבית בצורה נכונה, חלונות במקום הנכון, מאפשרים לשמש לשטוף באור את הבית ולהעניק לו אור טבעי וחיוני.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים