תופעות נפוצות לאחר שתלים

החדרה של שתלים היא סוג של ניתוח ולכן כמו אחרי כל ניתוח יש לכך תופעות לוואי, הן אם מדובר בשתל אחד והן אם מדובר במילוי של כל השיניים בחלל הפה.

תופעות נפוצות לאחר שתלים

הניתוח אורך כמה שעות ובסיומו מסיעים קרבי משפחה או חברים את הלקוח לביתו כדי שלא ינהג בעצמו לאחר הניתוח המורכב.

בשעות הראשונות שלאחר הניתוח מתפתחות סביב הפה כמה תופעות לוואי:

  • כאבים שבדרך כלל בהתחלה הם עזים כמו כאב בשן לאחר טיפול שורש ולאט לאט בחלוף הימים הם מתמעטים. המטופלים נעזרים במשככי כאבים לעיתים בכמה כדורים ביום על פי ההנחיות הרפואיות, כדי להקל על הלקוח במיוחד כאשר קשה לסבול את הכאבים החזקים.
  • דימומים אשר נמשכים בימים הראשונים ופוסקים תוך ימים בודדים.
  • שטפי דם תת עוריים סביב כל אזור הניתוח עקב הלחץ על הרקמות, בהתחלה מדובר בסימנים כחולים וסגולים כהים מאד ולאט לאט הצבעים מתבהרים עד שהם חולפים לחלוטין לאחר כמה שבועות עד חודש ימים.
  • נפיחות בכל המיקומים שבהם הושתלו שתלים חדשים. בהתחלה מדובר בנפיחות משמעותית ולאט לאט רמת הנפיחות יורדת, לאחר כמה ימים עד כמה שבועות.
  • קושי לפתוח את הפה, לשתות ולאכול כיוון שכל חלל הפה מלא בנפיחויות ובשטפי דם. לכן המטופל ניזון בעיקר ממזונות קלים, עד שמצבו משתפר.
  • אם מתפתחת דלקת, מקבל הלקוח כדורים אנטיביוטיים כדי לטפל בדלקת ולמנוע את התפשטות הזיהום גם למקומות אחרים סביב הפה.

ניתוח להחדרת שתלים

ניתוח להחדרת שלטים אינו ניתוח קל ויש לו גם תופעות לוואי רבות. עם זאת מדובר במצבים שחולפים תוך פרק זמן קצר יחסית. כל מטופל מקבל הכנה מפורטת מרופא השיניים כדי שייערך לכל נושא הניתוח ויהיה מוכן לתרחישים הללו.

 

המידע באדיבות אתר http://www.lkh.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים