מדוע צריך חיטוי קורונה לרכב?

חיטוי קורונה לרכב

הרכב הוא מקום סגור במקרים רבים ולכן הסבירות לקיומם של נגיפים בו ולהישארותם בתוך הרכב הוא גבוה.

הידבקות בקורונה

יש נהגים שנוהגים ברכב והם לבד, אך הם עלולים לשאת על בגדיהם נגיפים שנדבקו אליהם במקומות שונים שבהם שהו לאורך היום ולאור העובדה שהם במקום סגור, הם עלולים להידבק.

נהגים אחרים מסיעים באופן קבוע אנשים נוספים ברכב, הילדים, בני משפחה, חברים לעבודה ועוד. כל אחד מהם נכנס לרכב עם מטען משלו שכולל נגיפים שונים שפגש במהלך היום במקומות שונים, בבית הספר, בגן הילדים, במקום העבודה, ברשת השיווק וכו'.

ברכב נוסעים לעיתים עם חלונות סגורים ובמיוחד בחורף וכך אין סחרור אוויר, או לחלופין מפעילים מזגן בקיץ. בכל מקרה הנגיפים נותרים ברכב ומכאן ועד להדבקה בקורונה הדרך היא מאד קצרה.

חיטוי נגד קורונה ברכב

כדי להימנע מהמצבים המסוכנים הללו, חשוב לבצע מעת לעת חיטוי נגד קורונה ברכב שהוא מקיף ומעמיק. המדביר מרסס חומר זה על המושבים הקדמיים, המושבים האחוריים, פנים הרכב, לוח המכוונים, ההגה וגם בפתחי האוורור של המזגן כדי לטהר את האוויר.

כאשר מבצעים את הפעולה הזו של הריסוס מדי פעם, קיים סיכוי הרבה יותר טוב שלא יהיו הדבקות בקרוב יושבי הרכב, לא הילדים ולא המבוגרים.

כדאי לבצע ריסוס זה באופן רוטיני כדי לא לשכוח, לדוגמה לרשום ביומן אחת לשבועיים או אחת לחודש וכך המשימה הזו תתבצע תמיד.

שמירה על היגיינה וניקיון

מעבר לכך חשוב מאד שכל אדם ישמור על ניקיון ועל היגיינה, שימוש באלכוג'ל לעיתים תכופות וכך במאמץ משותף של הניקיון ושל הריסוס בתוך הרבדים של האוטו, הסיכוי שיושבי הרכב לא יהיו חולים עולה באופן משמעותי.

קראו גם: חיטוי קורונה לבית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים