מגדלים כלבים וחתולים? טיפים להתמודדות עם הפרווה בבית

שואב אבק אלחוטי

הסיוט של כל מי שמגדל חיות מחמד עם פרווה שעירה זו העונה שבה הם משירים את הפרווה. השיערות נתפסות בבגדים, נערמות על הרצפה, נשכבות על הספה, ומתעופפות באוויר. זאת לא אשמת בעלי החיים שהטבע מאפשר להם להחליף את הפרווה שלהם, אבל יש איך להתמודד עם הלכלוך שנגרם מכך ולהוריד את כמות השיער שנתפס לכם על הבגדים השחורים.

 

שואב אבק אלחוטי חזק

ניתן לצמצם את מטרד השיער באמצעות שואב אבק אלחוטי, שישאב את השיער במהירות וביעילות, ללא מאמץ ניכר מצדכם, וללא הסרבול שבחיבור לחשמל. כבר לא צריך לגשת לארון שבו השואב מתחבא, למצוא נקודת חשמל, לחבר את הכבל ואז לנתק אותו ולחבר מחדש בחדר השני. איכשהו תמיד האזור המלוכלך ביותר הוא זה שתתקשו להגיע אליו, ואז הכבל מתנתק ונקרע. עם שואב אלחוטי פשוט מדלגים מחדר לחדר, ובגלל שהוא כל כך לא מסורבל – תוכלו לשאוב ממש אחת ליום וליהנות מבית נטול שיערות, כמעט.

 

הברישו את הפרווה על בסיס קבוע והמעיטו במקלחות

קנו מברשת איכותית, או אפילו כפפה-מברשת, והברישו את הכלב או החתול באופן קבוע. הקפידו להבריש את פרוותה של חיית המחמד עם כיוון צמיחתה. ההברשה הזו מונעת את נפילתה של השערה המתה אל הרצפה או המיטה שלכם, והיא נאספת אל המברשת. אפשר לברר בחנות חיות המחמד או אצל הווטרינר שלכם על מברשת ייחודית המותאמת לסוג הפרווה הספציפי של הכלב שלכם.

 

בנוגע למקלחות, החתולים והכלבים זקוקים לשכבת השומן הטבעית והרחיצה גורמת להסרתו. בכל מקרה, אל תשטפו את חיות המחמד בסבון או שמפו של בני אדם, אלא אך ורק בשמפו המיועד לכלבים או לחתולים. רמת החומציות בעור שונה ביניהם לביננו, ושמפו רגיל עלול לגרום לנזקים לעורם. בכל מקרה של ספק – התייעצו עם הווטרינר שלכם.

 שואב אבק אלחוטי

תספורת קיץ

קחו את חיית המחמד לאיש מקצוע לתספורת עונתית, מה שיפחית משמעותית את כמות השיער שיתפזר בביתכם. בשום פנים ואופן אין לעשות זאת עצמאית בבית, אלא רק במספרת כלבים מיוחדת. חשוב להדגיש כי לא כל גזע כדאי לספר ויש גזעים שהתספורת גורמת לנזק בלתי הפיך לכלבים. לכן, התייעצו עם וטרינר ועם ספר מומחה לכלבים בעל ניסיון רב בתחום.

 

טיפול קבוע נגד פרעושים וקרציות

אי טיפול קבוע נגד פרעושים וקרציות עלול להוביל לגירוד מוגזם שיגרום לנשירת שיער וקרחות. הקפידו על טיפול קבוע, בעיקר בעונות החמות שבהן הפרעושים משגשגים. אגב, אם נתקלתם בקרצייה על הכלב, קחו כדור צמר גפן והרטיבו במעט סבון. הצמידו את הכדור לעור הכלב למספר שניות, והקרצייה כבר תידבק לכדור מעצמה.

 

כפפת גומי פשוטה

לא משנה מה תעשו כדי להפחית את כמות השיער בבית, לא תצליחו להעלים את התופעה לגמרי. כל הדברים שציינו יפחיתו את המפגע, אך עדיין יהיו לא מעט שיערות על הספה. אז לפני שאתם נמרחים עליה, קחו כפפת גומי, כזו שיש בכל סופרמרקט באזור של מוצרי הניקיון. לבשו את הכפפה על היד, הרטיבו אותה במעט מים, והעבירו אותה בעדינות על הספה או הכורסה, או כל משטח שאותו אתם רוצים לנקות. ואז קורה הפלא הגדול: השיער כבר יידבק לכפפה מעצמו.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קולטי אדים למטבח
אוהבים לבשל? אל תוותרו על הוספה של קולטי אדים למטבח. לקולטי האדים יש יתרון משמעותי במהלך הבישולים...
קרא עוד »
מאי 26, 2019
מהו תהליך בחירת בית אבות?
המעבר לבית אבות הוא שלב קשה מאוד עבור מרבית הקשישים. מה גם שבני המשפחה נקראים בשלב זה אל הדגל כדי...
קרא עוד »
דצמ 10, 2019
ניקוי ספות בירושלים
כולנו היינו שם, לכולנו היה את הרגע הזה שבו אנחנו יושבים על הספה לאחר יום עבודה ארוך ומרגישים צורך...
קרא עוד »
דצמ 01, 2022