תזונה נכונה לשמירה על בריאות השיניים אצל ילדים

בריאות השיניים אצל ילדים

אם היינו יכולים היינו מורידים את הירח בשביל הילדים שלנו. לא סתם יש סיפור לפיו אמא שהילד שלה נלכד מתחת לרכב חונה הצליחה להרים את הרכב לבד ולחלץ את הילד שלה. בין אם הסיפור נכון ובין אם לא אתם תחליטו אך הוא מלמד אותנו על כך כי כל הורה ישקיע מאמצים אדירים בכדי להבטיח כי הילד שלו יהיה בטוח. והנה דווקא כאשר אנחנו מדברים על בריאות השיניים אצל ילדים אנחנו נוטים להתעלם מהמלצות המומחים. עליכם להבין כי הזרע לבעיות שיניים בגיל מאוחר נטמן בגיל צעיר מאוד. עליכם גם להבין כי זה לא די לחנך את הילדים לצחצח שיניים אלא אתם צריכים גם ללמד אותם לאכול נכון. תזונה נכונה היא מרכיב מפתח בשמירה על השיניים של הילדים וכל הורה חייב להפנים זאת ולקחת זאת בחשבון.

האם להחליט על התזונה לבד?

אין ספק כי ההיגיון שלנו יכול להורות לנו מה לתת לילד לאכול ומה לא. ברור כי ממתקים לא כדאי לתת לילד וכי ירקות הן מאוד בריאות לשיניים. אך יש מקומות בהם ההיגיון שלנו לא מספיק ובהם נדרש ידע יותר מעמיק בכדי לדעת מה לתת לילד ומה לא. האם פסטה היא בריאה לשיניים? האם בשר אדום טוב או רע לשיניים? האם אורז מועיל או לא? ויש עוד מאות מאכלים שיש לגביהם סימן שאלה. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לא לקחת סיכון ולפנות אל מומחה אשר ידריך אתכם כיצד לנהוג. המומחה הגדול ביותר בתחום הזה הוא ללא ספק רופא או רופאת שיניים אשר יודעים הכי טוב איזה תזונה בריאה לשיניים, כמו ד"ר ענת בניאל.

האם לסמוך על תפריטים שאנחנו מוצאים באינטרנט?

דרך נוספת למצוא מתכונים בריאים לשיניים היא פשוט לחפש באינטרנט. אך שימו לב כאשר אתם מוצאים מתכון אשר נטען כי הוא בריא לשיניים אנחנו ממליצים לכם מאוד לבחון מי כתב את המתכון. האם זה דיאטנית? האם זו רופאת שיניים? או שמא סתם אדם המתיימר להבין בנושא? כך תבטיחו כי תוכלו לסמוך על המתכון ולהיות בטוחים כי הוא ישרת אתכם בצורה טובה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב ובניית אתרים: איך משפיע על מיתוג העסק?
עסקים אשר בבעלותם אתרי אינטרנט חייבים להעביר את המסרים דרכם באופן המתאים ביותר לפעילותם. הרצון הוא,...
קרא עוד »
אוג 26, 2020
האלימות בבתי אבות – תופעה שחלפה או עדיין קיימת ואיך להמנע מזה
אוכלוסיית בתי אבות כוללת זקנים אשר עזבו את בתיהם מכל מיני סיבות ומתגוררים ביחד באותו בניין. אלה אנשים...
קרא עוד »
אוק 22, 2018
כרטיס סים בינלאומי – וורלד 8
סים בינלאומי - וורלד 8 יכול להשתלב עם רשת טלפונים ניידים בינלאומית. חלק מהרשתות המובילות נוצרו בשנת 2000...
קרא עוד »
פבר 25, 2023