חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים – כל מה שצריך לדעת

תהליך גירושין הינו תהליך קשה ולא נעים עבור כל זוג, אך הקושי הופך לכפול ומשולש כאשר יש גם ילדים בתמונה. וזאת מכיוון שמלבד העניין של פגיעה בילדים שהיא בלתי נמנעת, כאשר האי היציב שלהם מתערער והבית שלהם מתפרק, יש גם את העניין של חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים והמשמורת שלהם שהופך לחלק די מרכזי בתהליך. יש צורך להחליט מי מבני הזוג מקבל את המשמורת על הילדים ולוקח אותם תחת חסותו ומי אמור לקבל את הרכוש של הילדים שהוא למעשה רכוש משותף שנרכש על ידי שני ההורים יחד.

חלוקת רכוש בגירושין

בעת גירושין של בני זוג, יש צורך לחלק גם את הרכוש המשותף שהם צברו במהלך השנים המשותפות שלהם. כמובן שכאשר יש הסכם ממון הדבר יכול להיות קל בהרבה, מכיוון שכך ברור מאוד מה כל אחד אמור לקבל, אך עדיין, תמיד יהיו חפצים רבים ורכוש נוסף שנצבר ואותו יש לחלק באופן שווה בין שני בני הזוג. חלוקת רכוש נעשית בדרך כלל אצל עורך דין או מגשר שעושים הכול בשביל להוציא את שני הצדדים מרוצים וללא תחושת קיפוח של אף אחד מהם.

למדו כיצד יהודה אבלס יוכל לעזור לכם

מה צריך לדעת לגבי חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים?

כאשר לבני הזוג המתגרשים יש ילדים, הרי שעורכים גם הסכמים בנוגע אליהם – אם זה במשמורת וכן בנוגע לרכוש ששייך להם. כך שאפשר להסכים כי ההורה שמחזיק את הילדים הוא זה שאמור גם לקבל את הרכוש שלהם ואת כל החפצים השייכים להם. וזאת בכדי שיהיו לו את התנאים לגדל אותם וכן בשל העובדה הפשוטה שלבן הזוג האחר אין מה לעשות עם חפצי הילדים ברגע שהם לא נמצאים תחת חסותו.

>>אולי יעניין אתכם גם גירושין בעקבות בגידה של הבעל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים