אוכל לכלבים לפי גיל? בוודאי! ככה תסייעו לכלב לחיות בריא ונכון

אוכל לכלבים לפי גיל

אם הכלב שלכם הוא הדבר החשוב לכם ביותר, או אם מדובר בחיית מחמד שאותה כול המשפחה אוהבת ומטפחת – רצוי שתדעו כיצד בוחרים מזון לבעלי חיים. הכלב שלנו חייב להיות מטופל בכל זמן, כמו גם מטופח וכזה שנהנה מתשומת לב – ואין זה משנה אם הוא שוהה בבית או בחצר. אבל האם בחירת מזון לפי גיל היא בחירה נכונה? כמובן! אז כיצד מתאימים את המזון וכיצד בוחרים. הכול בהמשך.

אחת הדרכים לטפח את הכלב, לשמור על בריאותו ולהעניק לו חיים ארוכים וטובים – נעשית על ידי בחירת מזון מתאים וטוב לכלבים. מלבד התאמת המזון הנכון, רצוי כי לחיית המחמד האהובה שלכם, יהיה מרבץ נוח לישון עליו, מלונה להגנה מפני חום וקור, מים בקערה גדולה, צעצועים לכלבים ואוכל טוב. מלבד כל אלה, רצוי להרעיף אהבה על הכלבלב, ללטף אותו ולהוציא אותו בכול יום לטיול אחד לפחות! זאת כדי שיוכל להוציא אנרגיה ולהנות מחייו.

אז כיצד בוחרים אוכל לכלבים?

מלבד הבילוי והגידול של הכלב, רצוי כי המזון שתבחרו יהיה איכותי וטוב. בעוד שבחירת האוכל נעשית בראשית על פי גילו של הכלב. בכך ישנה חלוקה של סוגי האוכל על פי הגיל, בעוד ששקי האוכל מסודרים על פי קטגוריות, כמו:

מזון לגורים – אוכל שמתאים לגור, מפתח את שרירים, מיועד לכלב ששיניו קטנות ואינן שיני בשר חזקות, והוא מזון שמצמיח פרווה, מסייע לבנייה וחיזוק מערכת העיכול ומתאים לגופם של גורים קטנים.

אוכל לכלבים בוגרים – מזון כלבים המותאם לכאלה שעברו את גיל שנה וחצי. האוכל עליו להכיל דגנים, חלבונים, ויטמינים, ירקות ומוצרים שונים מן החי. בחרו אוכל איכותי בטעם טוב, כמו בשר כבש וכדומה כפי שיש אוכל חתולים איכותי.

אוכל לכלבים "קשישים" – מרבית הכלבים מגיעים לגיל שמוגדר כ"קשישים" זאת עם הגיעם לגיל 8. אבל אין זה אומר שהכלב אינו מתפקד, אלא שהוא צריך חיזוק נוסף לגוף. במקרים כאלה יש לבחור אוכל מסוג "סניור" אשר מכיל מרכיבים לשמירה על סידן, הגמשת השרירים וחיזוק מערכות הגוף. בחרו אוכל לפי גיל הכלב. בכך תוכלו לבצע בחירה נכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים