אוכל לכלבים – איך תדעו שהאוכל של הכלב שלכם אכן טוב עבורו?

אוכל לכלבים

בחירת המזון לכלב שלכם הינה חיונית ואסור להקל בה ראש. בדיוק כמו שלבני אדם יש העדפות שונות לגבי סוגי המזון שלהם כך גם לכלבים יש טעמים שונים, מרקמים שונים שהם מעדיפים את האוכל, מרכיבים שונים שהם עשויים להיות אלרגיים אליהם ועוד. גזעים מסוימים עשויים להיות בעלי קיבה רגישה לסוגי מזונות מסוימים ו/או מרכיבים שונים. איך אם כן נבחר את המזון לכלב שלנו? הנה כמה טיפים חשובים בנושא.

ראשית – כיצד הכלב נראה ומתנהג?

כדי לדעת אם האוכל שאתם נותנים לו הוא טוב עבורו בדקו האם הכלב שלכם אנרגטי ומתפקד כרגיל? האם הוא אוכל את האוכל או דוחה אותו והולך? ניתן לבדוק גם לפי הפרווה של הכלב. אם היא מבריקה, נעימה ונראית טוב הרי שהאוכל מיטיב את הכלב. 

בחירת הטעם של המזון:

אחד הדברים החשובים בהתאמת המזון לכלב הוא בחירת הטעם של המזון. יש מזונות המבוססים על כבש, ברווז, ארנבת, דגים, טונה ועוד. אם הכלב שלכם אוהב את האוכל והוא טעים לו הוא יאכל אותו בשמחה ובהנאה ובהנחה שאין מרכיבים שהוא אלרגי אליהם האוכל יטיב עמו והוא יאהב אותו. מומלץ לבחור במזון שבו המרכיב העיקרי (הבשר או הדגים) יהיה בעל אחוז גבוה בתמהיל האוכל וכך המזון ייחשב לאיכותי ומזין יותר מאשר אם הוא מלא בפחמימות ריקות שנועדו לנפח את הכמות של האוכל.

מזון היפואלרגני או רגיל?

מזון היפואלרגרני מכיל חומרים טבעיים ומיוצר בנוסחה המפחיתה את הסיכון להיתקלות באלרגיות שונות. בדרך כלל קל יותר לכלבים לעכל את האוכל הזה ואולי הוא יהיה להם פחות טעים אולם יותר מזין ופחות בעייתי לקיבה שלהם. בסופו של דבר יהיה עליכם לבחור אוכל שהכלב יאהב אך גם שיהיה בריא וטוב בהתאם לגיל שלו, לגזע שלו ולמצבו הבריאותי.

אולי יעניין אותך גם אוכל רפואי לכלבים

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אינפי
חשבון הוא הענף של המתמטיקה העוסק בגבולות, נגזרות, אינטגרלים וסדרות אינסופיות. זה נושא עצום ולא קל...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
למה כדאי לקנות משחקי דמיון לילדים?
אם לילדכם נמאס ממשחקי הקופסא, או שאתם מרגישים שהוא קטן מדי כדי להבין את כל החוקים והכללים של הוראות...
קרא עוד »
ינו 12, 2022
למה לעבוד קשה? הזמנת סלטים מוכנים לשבת
מעוניינים להעביר את השבת בכיף וליהנות מסלטים מפנקים במיוחד אך כל זאת ללא העבודה הקשה הכרוכה בחיתוך...
קרא עוד »
מרץ 16, 2021