חומרי ניקוי אקולוגיים – לנקות בלי להרוס את הסביבה

חומרי ניקוי אקולוגיים – לנקות בלי להרוס את הסביבה

החיים המערביים כרוכים בהמון נזקים סביבתיים. האם ידעתם שגם חומרי הניקוי מביאים עימם נזק סביבתי? אם לא – כדאי להעשיר את הידע ולהבין, כי החומר הריחני והמקציף שאתם מתיזים ממנו בחופשיות רבה מתי שמתחשק לכם פוגע בסביבה!

הפגיעה באיכות הסביבה

חומרי ניקוי מכילים בתוכם מרכיבים מזיקים אשר אינם מתפרקים ונעלמים מן העולם, אלא יוצרים מצב מעיק של רכיבים מזיקים אשר פוגעים במרקם האקולוגי. אנחנו אוהבים לחטא, לקרצף, להפיץ  ריחות ולהסיר שומנים. אבל אי אפשר להתעלם מכך שכל החומרים הכימיים הללו מהווים נזק של ממש ליקום. כן, האקונומיקה וכל יתר חומרי הניקוי פוגעים באיכות הסביבה והניזוקים העיקריים הם אנחנו – האנושות שמתגוררת על פני כדור הארץ.

האם נכון להפסיק לנקות?

אמנם מברר כי חומרי ניקיון רבים פוגעים בסביבה. אבל מובן לכולם שאין כוונת הדברים שנוותר על הניקיון ועל חומרי הניקוי. בשלב הראשון כדאי לדעת כי ניתן להגביל את השימוש בחומרי הניקוי, ולהפחית במידת האפשר את הצריכה בהם. אין צורך לשפוך כמויות של אקונומיקה או חומרי ניקוי אחרים אשר אמנם משרים עלינו ועל ביתנו אווירה של ניקיון. אבל בטווח הרחוק הם מזיקים בצורה משמעותית.

הפתרון: חומרי ניקוי אקולוגיים

הפתרון לדבר זה הוא שימוש עם חומרי ניקוי אקולוגיים. מדובר על משפחה של חומרי ניקוי אשר אינם מכילים כימיקלים או מרכיבים מזיקים כמו פרבנים, SLS, וכן הלאה. כמובן שחומרים אלו מאופיינים בתכונות אחרות מחומרי ניקוי רגילים אותם אנחנו מכירים. אבל התועלת שלהם רבה והם בהחלט מאפשרים לבצע פעולות שונות ולהשיג את התוצאה הנקייה והבוהקת אליה אנחנו חותרים.

לנקות בלי להסתכן

מלבד לאיכות הסביבה, כדאי לדעת ששאיפת חומרים כימיים ומרכיבים רעילים וחריפים אשר מצויים בשפע במסירי שומנים וחומרי ניקוי אחרים מזיקה גם לבריאות שלנו. לנו וגם לילדים שלנו לא בריא לנשום את אדי החומרים הללו. זו סיבה משמעותית נוספת לעבור לחומרי ניקוי אקולוגיים שאינם טומנים בחובם נזקים כלל. בררו אודות חומרי ניקוי אקולוגיים כמו מגבונים אקולוגיים, אשר יעשו עבורכם את העבודה בלי לפגוע בכם או בסביבה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים