טיפול רגשי לילדים למגוון קשיים

סדנה להכנת חנוכיה

ילדים רבים סובלים מקשיים כמו התפרצויות זעם חוזרות כמעט על כל דבר, חוסר ביטחון עצמי, קושי ליצור קשר עין, העלבות בקלות, בעיות קשב וריכוז, התמודדות עם סוגי חרדות, קושי לפתח קשרים חברתיים ועוד. בדיוק לשם כך קיים טיפול רגשי לילדים. אך ראשית, חשוב לעשות סדר ולהבין שני דברים:

  1. רגשות הם דבר חיובי, גם אלו שנתפסים אצלנו ההורים כשליליים כמו קנאה, בכי, כעס וכדומה – מרגשות אלה ילדים יכולים לצאת מחוזקים, להתפתח וללמוד איך הם מתנהלים בעולם שלנו ומגיעים אליו מוכנים וחזקים יותר. הכל תלוי איך אנחנו המבוגרים מתווכים לכם סיטואציות ואילו מסרים אנחנו מעבירים להם.
  2. התפתחות תלוית גיל – יש רגשות שמאפיינים מאוד ילדים בגילאים מסוימים והם חלק בלתי נפרד מתהליך התפתחות פסיכולוגי, קוגניטיבי והתנהגותי. לכן, גם אם אתם בטוחים שאתם רוצים לשלב בחייכם טיפול רגשי לילדים הוא חייב להיות מותאם גיל.

טיפול רגשי לילדים דרך תקשורת נכונה

בתקשורת אנחנו מעבירים מסרים אחד לשני. אם מישהו מספר לי משהו ואני מבין מה הוא אומר לי אפשר לקרוא לזה תקשורת מוצלחת. לעומת זאת, אם מישהו מספר לי משהו ואני לא מבין מה הוא רוצה להגיד לי, זו תקשורת לא מוצלחת או שיש קצר בתקשורת.

ניתן לטפל בכל מיני סיטואציות רגשיות אצל ילדים בעזרת תרגילי תקשורת. התרגילים עוזרים לשפר את השפה ולגרום לילד להיות מרוכז במה שקורה כאן ועכשיו. לפעמים מספיק שאנחנו מלמדים את הילד לשבת, להירגע, להקשיב, להתרכז במה שקורה עכשיו בגופו, בראשו וכבר אנחנו עובדים על משהו מאוד חשוב. כמובן שתרגילי התקשורת הן רק דוגמא אחת לטיפול רגשי לילדים ויש עוד מגוון של טיפולים כמו טיפול במשחק, טיפול באומנות, טיפול דיאדי ועוד. את שיטת הטיפול קובעים לפי מצבו של הילד, לפי הגיל שלו ולפי הצרכים האישיים שלו.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טבלת שכר 2019 – בדקו במקום הנכון
אחד מהדברים החשובים ביותר עבור כל אדם, בטרם הוא בוחר לעבוד במקום עבודה כזה או אחר הוא כמובן השכר אותו...
קרא עוד »
פבר 19, 2019
אילו סוגי יועצי משכנתאות קיימים?
כיום רכישת דירה ללא משכנתא היא בדרך כלל בלתי מציאותית בעליל. לקיחת משכנתא אם כן מחוייבת לרכישת דירה....
קרא עוד »
יונ 30, 2019
אילו אביזרים כדאי שיהיה בשירותים?
חדר השירותים הוא חדר שימושי מאוד. הוא צריך להיות נוח ומאובזר כדי שהוא יענה על הצורך וישמש אותנו כראוי....
קרא עוד »
יונ 23, 2021