מערכות כיבוי אש

שמענו לא מעט מקרים ששריפה גרמה לנזק עצוב למבנה, לרכוש ואף פגיעה באנשים. ברגע שהאש נתפסת היא הופכת קטלנית ובמבנים מסויימים המבנה עצמו הופך למלכודת ממנה קשה לצאת. לעומת זאת יש מקרים לא קטנים בהם שריפה שפרצה נעצרה מהר מאוד בזכות מערכת כיבוי אש שנתנה מענה מהיר וטוב. מקרים כאלה כמובן אנחנו פחות שומעים בתקשורת.

אין ספק, מערכת כיבוי אש טובה אשר הותקנה בצורה נכונה יכולה לצמצם נזקים ואף למנוע נזק רב ולהציל חיי אדם יקרים. לכן כשבאים לבחור מערכת כיבוי אש חשוב לבדוק ממי מקבלים ייעוץ בטיחות אש לגבי התקנת מערכת הבטיחות.

חשיבות עבודה בהתאם להנחיות כיבוי אש

מערכת כיבוי אש מותקנת בהתאם להנחיות כיבוי אש. חשוב לבדוק שאכן אנו עובדים מול יועץ בטיחות אש שמבין את הנחיות כיבוי אש, בנוסף לזה גם מגדיל ראש איפה שצריך ומפשט לנו את תהליך התקנת מערכות כיבוי האש. לא מספיק רק להתקין את מערכות כיבוי האש בהתאם להנחיות כיבוי אש, אלא חשוב לבדוק שאכן המערכות עובדות באינטגרציה במקרה של שריפה – קריטי לראות למשל שברגע שמערכת גילוי האש מזהה עשן היא מעבירה פקודה לספרינקלרים לפעול ולהתיז מים.

התקנת המערכת ותחזוקתה

הבשורות הטובות הן, שברוב הכמעט מוחלט של המקרים, לא תפרוץ אש ומערכות הכיבוי לא יפעלו (אבל עדיין חשוב שמערכות כיבוי אש יהיו קיימות כמו שחשוב לחגור חגורת בטיחות גם אם לא עושים תאונה חזותית כל יום). אז כמו כל דבר, גם למערכות כיבוי האש נוצר בלאי, לכלוך, יכול להיגרם נזק על ידי גורם חיצוני. לכן צריך לבדוק את מערכות כיבוי האש אחת לתקופה, לנקות ולשמור על תחזוקה שוטפת. את התחזוקה אפשר לקבל מאותה חברה שהתקינה את מערכות כיבוי האש או מכל חברה אחרת העוסקת ומתמחה במערכות כיבוי אש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

זרע דליל – יש מה לעשות

לאחר אינספור ניסיונות כושלים להיכנס להיריון קיבלת תשובה כי הנך סובל מזרע דליל? אל ייאוש! דע כי יש מה לעשות במצב כזה. זרע דליל נחשב

קרא עוד »

כמה זמן זה לפסיכומטרי?

אחד המבחנים הקשים ביותר שעומדים בפני צעירים וצעירות, אחרי מבחני בגרות, הוא המבחן הפסיכומטרי. זהו מבחן שיקבע במובנים רבים האם הם יוכלו להתקבל לפקולטה בה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים