מערכות כיבוי אש

שמענו לא מעט מקרים ששריפה גרמה לנזק עצוב למבנה, לרכוש ואף פגיעה באנשים. ברגע שהאש נתפסת היא הופכת קטלנית ובמבנים מסויימים המבנה עצמו הופך למלכודת ממנה קשה לצאת. לעומת זאת יש מקרים לא קטנים בהם שריפה שפרצה נעצרה מהר מאוד בזכות מערכת כיבוי אש שנתנה מענה מהיר וטוב. מקרים כאלה כמובן אנחנו פחות שומעים בתקשורת.

אין ספק, מערכת כיבוי אש טובה אשר הותקנה בצורה נכונה יכולה לצמצם נזקים ואף למנוע נזק רב ולהציל חיי אדם יקרים. לכן כשבאים לבחור מערכת כיבוי אש חשוב לבדוק ממי מקבלים ייעוץ בטיחות אש לגבי התקנת מערכת הבטיחות.

חשיבות עבודה בהתאם להנחיות כיבוי אש

מערכת כיבוי אש מותקנת בהתאם להנחיות כיבוי אש. חשוב לבדוק שאכן אנו עובדים מול יועץ בטיחות אש שמבין את הנחיות כיבוי אש, בנוסף לזה גם מגדיל ראש איפה שצריך ומפשט לנו את תהליך התקנת מערכות כיבוי האש. לא מספיק רק להתקין את מערכות כיבוי האש בהתאם להנחיות כיבוי אש, אלא חשוב לבדוק שאכן המערכות עובדות באינטגרציה במקרה של שריפה – קריטי לראות למשל שברגע שמערכת גילוי האש מזהה עשן היא מעבירה פקודה לספרינקלרים לפעול ולהתיז מים.

התקנת המערכת ותחזוקתה

הבשורות הטובות הן, שברוב הכמעט מוחלט של המקרים, לא תפרוץ אש ומערכות הכיבוי לא יפעלו (אבל עדיין חשוב שמערכות כיבוי אש יהיו קיימות כמו שחשוב לחגור חגורת בטיחות גם אם לא עושים תאונה חזותית כל יום). אז כמו כל דבר, גם למערכות כיבוי האש נוצר בלאי, לכלוך, יכול להיגרם נזק על ידי גורם חיצוני. לכן צריך לבדוק את מערכות כיבוי האש אחת לתקופה, לנקות ולשמור על תחזוקה שוטפת. את התחזוקה אפשר לקבל מאותה חברה שהתקינה את מערכות כיבוי האש או מכל חברה אחרת העוסקת ומתמחה במערכות כיבוי אש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים