מאיזה שבוע ניתן לעשות הפלה?

מאיזה שבוע ניתן לעשות הפלה?

הפלה יזומה הינה פעולה רפואית שנועדה להפסיק הריון בגין סיבה מסוימת שמאפיינת את ההיריון. לרוב תתבצע ההפלה בשליש הראשון של ההריון בלבד. במהלך השבועות הראשונים של ההיריון ניתן לבצע במקרים מסוימים הפלה. זאת על ידי כדורים להפלה או באמצעות גרידה.

הוועדה והתהליך

חשוב להבין כי כל היריון הוא למעשה התחלה של חיים חדשים שיוצאים לדרך. לכן כל עוד ההיריון תקין והעובר מתפתח ומזהים דופק, אין סיבה שהאישה תופנה להפלה או שהיא תקבל אישור של הוועדה. אם כי במקרים חריגים עשויות נשים להחליט כי הן מעוניינות להפסיק את ההיריון מסיבה כלשהי. במצב כזה הן תופנינה לוועדה להפסקת היריון על מנת לבחון את הנתונים ולבדוק האם האישה יכולה לקבל אישור לצד משמעותי זה.

בכל מקרה צריכה האישה להיות מודעת שכל הפלה עלולה להיות כרוכה בסיכון מסוים. כמו כן ההליך מורכב ופולשני ועלול להיות כרוך בכאבים. מה גם שהקושי הרגשי דומיננטי אף הוא בתהליך המדובר. בכל מקרה צריך לזכור שלאחר שבוע עשרים וארבע להריון אין עוד אפשרות לגשת לוועדה ולהתחיל תהליך, שכן בשלב מתקדם זה של ההריון לא דנים בכלל על האופציה של הפסקת ההריון ועל הפלה יזומה.

מומחים ואנשי מקצוע בנושא

בכל מקרה חשוב להכיר אנשי מקצוע בנושאי רפואה וחוק על מנת לבדוק כל מקרה לגופו ולקבל החלטה ביחס להפלה, אם ניתן לבצע אותה. כמו כן צריכה האישה להבין מהי המשמעות של הצעד שהיא מבצעת ולקבל הנחיות מקצועיות וליווי רפואי מלא של Limedik . אין ספק שהפלה הוא שלב מורכב. לכן צריכה כל אחת לקבל תמיכה בשלב זהו לבדוק אילו אפשרויות עומדות בפניה בשלב הנוכחי בו היא ניצבת  ביחס להריון הנוכחי ולפוריות שלה בכלל.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקולים מרכזיים לאימוץ שיווק ברשת חברתית
בעידן הדיגיטלי, המשמעות של רשתות חברתיות בשיווק אינה ניתנת להכחשה, ומציעות הזדמנויות חסרות תקדים...
קרא עוד »
אפר 03, 2024
משרדים להשכרה בפתח תקוה – משתלם במיוחד!
פתח תקוה זוכה לצמיחה מתמדת, פיתוח מתמיד, והשקעה של כספים פרטיים וכספים ציבוריים באופן שקול ומחושב....
קרא עוד »
יונ 22, 2023
נעלי ספורט לחורף
כל אדם רוצה להיות כמה שיותר בריא וכמה שיותר חזק השאלה היא איך נצליח להשיג את המטרה הזאת? יש הרבה מאוד...
קרא עוד »
ינו 22, 2019