מאיזה שבוע ניתן לעשות הפלה?

מאיזה שבוע ניתן לעשות הפלה?

הפלה יזומה הינה פעולה רפואית שנועדה להפסיק הריון בגין סיבה מסוימת שמאפיינת את ההיריון. לרוב תתבצע ההפלה בשליש הראשון של ההריון בלבד. במהלך השבועות הראשונים של ההיריון ניתן לבצע במקרים מסוימים הפלה. זאת על ידי כדורים להפלה או באמצעות גרידה.

הוועדה והתהליך

חשוב להבין כי כל היריון הוא למעשה התחלה של חיים חדשים שיוצאים לדרך. לכן כל עוד ההיריון תקין והעובר מתפתח ומזהים דופק, אין סיבה שהאישה תופנה להפלה או שהיא תקבל אישור של הוועדה. אם כי במקרים חריגים עשויות נשים להחליט כי הן מעוניינות להפסיק את ההיריון מסיבה כלשהי. במצב כזה הן תופנינה לוועדה להפסקת היריון על מנת לבחון את הנתונים ולבדוק האם האישה יכולה לקבל אישור לצד משמעותי זה.

בכל מקרה צריכה האישה להיות מודעת שכל הפלה עלולה להיות כרוכה בסיכון מסוים. כמו כן ההליך מורכב ופולשני ועלול להיות כרוך בכאבים. מה גם שהקושי הרגשי דומיננטי אף הוא בתהליך המדובר. בכל מקרה צריך לזכור שלאחר שבוע עשרים וארבע להריון אין עוד אפשרות לגשת לוועדה ולהתחיל תהליך, שכן בשלב מתקדם זה של ההריון לא דנים בכלל על האופציה של הפסקת ההריון ועל הפלה יזומה.

מומחים ואנשי מקצוע בנושא

בכל מקרה חשוב להכיר אנשי מקצוע בנושאי רפואה וחוק על מנת לבדוק כל מקרה לגופו ולקבל החלטה ביחס להפלה, אם ניתן לבצע אותה. כמו כן צריכה האישה להבין מהי המשמעות של הצעד שהיא מבצעת ולקבל הנחיות מקצועיות וליווי רפואי מלא של Limedik . אין ספק שהפלה הוא שלב מורכב. לכן צריכה כל אחת לקבל תמיכה בשלב זהו לבדוק אילו אפשרויות עומדות בפניה בשלב הנוכחי בו היא ניצבת  ביחס להריון הנוכחי ולפוריות שלה בכלל.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא חברה לבדק בית?
צריכים לאתר חברה לבדק בית? עומדים לרכוש דירה ורוצים להיות בטוחים שהדירה תקינה וכל המערכות בה יוכלו...
קרא עוד »
ספט 17, 2019
לימודי javascript – האם זה רלוונטי ב 2021
Javascript איננה שפת תכנות חדשה. למעשה, במונחים של עולם הטכנולוגיה, מדובר כמעט בדינוזאור. זו שפה שהחלה...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
עבודה בקנדה
קנדה, מציעה הזדמנויות עבודה רבות בתחומים מרגשים שונים. זה הוביל לישראלים רבים שבחרו לעבוד בקנדה עם...
קרא עוד »
נוב 03, 2021