טיח גבס או טיח רגיל? כך תדעו מה מתאים

טיח גבס או טיח רגיל

 

רבים מנסים לברר מהו ההבדל בין טיח רגיל לבין טיח גבס וזאת על מנת להגיע למסקנה באשר למתאים לפרויקט שלהם. במאמר זה נענה על שאלה זו.

ראשית, נתחיל בקביעת עובדה: טיח רגיל וטיח גבס אינם אותו הדבר וחשוב לבחור באותו סוג טיח המתאים למטרה. יש להיות מודעים לכך שניתן להשתמש בטיח ככיסוי או חיפוי על קירות או תקרות של מבנים וליישם אותו על בטון או בלוקים ושהיתרונות של הטיח רבים, ביניהם העובדה שהטיח מהווה חומר בידוד נפלא אשר מונע חדירה של קור, חום ורטיבות מבחוץ.

אז מה ההבדל בין טיח גבס או טיח רגיל ? המשיכו לקרוא כדי לדעת >

טיח גבס – על מה מדובר?

בישראל החלו להשתמש בסוג זה של טיח לפני כעשרים שנה. הרכיבים של טיח גבס הם גבס, חומרי אגרגט וטיח. טיח זה שונה מהטיח הרגיל, הן בכל הקשור אל החוזק שלו, העמידות והעובדה שהוא מתאים אך ורק ליישום פנימי. ניתן להשתמש בו למטרת בידוד, חיפוי וכשכבה מקדימה לשכבת צבע על קירות, תקרה ובלוקים.

חשוב לדעת שהוא לא מתאים לעבודות רגילות וזאת משום המרקם העדין והחלק שלו והעובדה שלא ניתן להוסיף לו אגרגט. השימושים העיקריים באותו טיח גבס הם לביצוע של עבודות תיקון קלות, כשכבה של קיר חלק ולמטרות דקורטיביות. לא ניתן להשתמש בו בקירות חיצוניים ולא מומלץ להשתמש בו בחדרים רטובים.

טיח רגיל – חשוב לדעת

טיח אשר מכונה 'טיח רגיל' הוא טיח צמנטי. כלומר טיח המורכב מחול, סיד וצמנט. כאן מדובר על טיח אשר ניתן ליישום בחלק החיצוני והפנימי של המבנה. בטיח זה משתמשים כחומר העיקרי לעבודות בנייה כיום וגם כחומר איטום ובידוד תרמי. היישום של טיח זה נעשה על בטון או בלוקים. ניתן ליישם טיח רגיל בחדרים רטובים וזאת משום הפולימר הדוחה מים בו. כמו כן, הוא נדבק חזק והכפיפה שלו חזקה גם היא. התכונות שלו נשמרות לאורך זמן והוא קל ליישום.

אז במה כדאי לבחור? טיח גבס או טיח רגיל או אולי בכלל יותר יתאים לכם טיח טרמי ? לכן מומלץ וכדאי לפנות אל איש מקצוע המומחה בתחום וזאת על מנת שיתאים לכם את סוג הטיח למטרה. בהצלחה.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כורסאות הטלוויזיה השוות בעולם
כל אחד מאתנו מדמיין לעצמו את הרגע בו הוא חוזר הביתה מהעבודה, משתיק את הטלפון ומרווח על הכורסא בנחת מול...
קרא עוד »
ינו 19, 2022
כל היתרונות לגידול סוקולנטים
גידול סוקולנטים הוא דרך מצוינת להכניס חיים לבית או לגינה. לא רק שהם יפים וקלים לטיפול, אלא שהם גם...
קרא עוד »
ינו 18, 2023
5 עובדות שלא הכרתם על דום נשימה
דום נשימה מתייחס להפסקה זמנית או הפסקה של הנשימה. זה יכול להתרחש במהלך השינה, המכונה דום נשימה בשינה,...
קרא עוד »
ספט 14, 2023