אינסטלציה בגובה – כיצד היא שונה מאינסטלציה על הקרקע?

אינסטלציה בגובה

כאשר מדובר על פרויקט אינסטלציה בגובה הקושי והאתגר הגדול הם בזיהוי מוקדי הנזילות המדויקים וטיפול יסודי בהן כדי שהבעיה לא תשוב. בעיות אינסטלציה הן נפוצות מאוד במבנים ישנים. גם במבנים חדישים יחסית ישנן בעיות אינסטלציה בין אם בגלל עבודה לא מספיק איכותית של הקבלן או בשל פגעי סביבה ומזג אוויר קיצוני שלא אופיינו לאזור.

בבתים צמודי-קרקע האינסטלציה נמצאת על פני הקרקע, ובמבנים גבוהים האינסטלציה היא לאורכו של המבנה. במצב כזה תיקון וטיפול בתקלות זו משימה לא פשוטה ולכן חשוב להזמין אנשי מקצוע אשר מתמתחים באינסטלציה בגובה.

אתגר התאוצה

חברה מקצועית לעבודה בגובה תתחשב במהלך הפרויקט גם בעובדה שיש לייצר נקודות עצירה למים שזורמים מהגובה אל פני הקרקע. במהלך הנפילה מהגובה אל הקרקע המים באופן טבעי צוברים תאוצה טבעית ולכן חשוב לייצר מספר נקודות התנגדות.

הציוד

כמובן שטיפול באינסטלציה הממוקמת לאורכו של המבנה דורשת עבודה בגובה ולכן ציוד וכלים מיוחדים הם חלק בלתי נפרד מכך, כמו גם כמובן אנשי מקצוע מיומנים שיודעים לעבוד בגובה ולשמור את הבטיחות. העבודה מתבצעת לרוב בחלק החיצוני של הקירות ולכן נדרשת עבודה בסנפלינג והתמודדות עם תנאי מזג אוויר משתנים ועבודה לאורך שעות ארוכות.

הנמכת הגובה

קיימים פתרונות עבודות גובה שנועדו להקל על ההתמודדות עם אתגר הגובה –  באמצעות משאבות לחץ ניתן לבצע דחיפה של המים מהגובה אל מפלס נמוך יותר. משאבות כאלו לא עומדות בפני עצמן אלא נדרשת גם עבודה תכנונית של הזרמת המים גם לרוחב, ולא רק לאורך, על מנת  לעצור את התאוצה.

גם הלוגיסטיקה והבטיחות אם אלמנטים מאוד חשובים ולכן חשוב מאוד שהעבודה תתבצע על ידי צוות מקצועי ומנוסה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים