שימושים שכיחים של מחיצות ניידות בבתי כנסת

מחיצות ניידות בבתי כנסת

 

מחיצות הן חלק נבלתי נפרד מכל בית כנסת. חלק מהמחיצות הינן קבועות והן משמשות בעיקר על מנת לייצר הפרדה בין עזרת הנשים לעזרת הגברים. אך בנוסף למחיצות הקבועות ישנן גם מחיצות ניידות אשר משמשות את באי בית הכנסת במגוון רחב של אירועים. מחיצות אלו עשויות עץ וחלקן התחתון הינו אטום בעוד החלק העליון יהיה מחורר או אטום למחצה וזאת בכדי לאפשר לצד אחד לראות את מה שקורה בצד השני של המחיצה.

מתי נשתמש במחיצות ניידות?

מחיצה לבית כנסת משמשת במספר מסוים של אופנים חלקם יוצגו כעת לפניכם:

  • שיעורי תורה– בתי כנסת רבים מציעים את המקום לקיום שיעורי תורה. על מנת לאפשר חציצה בין הנשים לגברים ניתן להשתמש במחיות ניידות אשר חוצות את בית הכנסת לשניים.
  • הרקדות– לעיתים מתקיימים אירועים קטנים בתוך בית הכנסת. במקרים בהם האירועים כוללים הרקדות, למשל בשמחת תורה, ניתן להשתמש במחיצות בכדי ליצור אזור לגברים ואזור לנשים.
  • אירועים– כמו בן עבור רבים חשוב לייצר הפרדה גם במהלך האירוע עצמו. בין אם מדובר בברית, בר מצווה ולעיתים אף חתונה ניתן ליצור שני מתחמים שונים לגברים ולנשים אשר יוכלו לצפות באירוע בצנעה.

הבחירה במחיצה ניידת לבית כנסת

למרות שבמרבית בתי הכנסת ניתן לראות כיום מחיצות קבועות אשר מגדירות מהו המיקום של עזרת הנשים ומהו המיקום של הגברים בתי כנסת רבים בוחרים להחזיק גם במחיצות ניידות אשר מאפשרות להם לשמור על גדרות הצניעות בשלל אירועים נוספים. המחיצות מאפשרות לחלק כל שטח נתון לאזורים מסוימים ולסגור מקומות וכך ליצור הפרדה מוחלטת. ניתן להשתמש במחיצות אלו על מנת לקיים הרקדות, אירועים משמחים וכן שיעורי תורה המיועדים הן לציבור הנשים והן לציבור הגברים.

אנשים התעניינו גם בריהוט לבית כנסת

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שרציתם לדעת על זכיינות לגלידריה
עסק זכיינות גלידה הוא אחד המודלים העסקיים המצליחים בעולם. הוא מורכב מסדרה של שלבים: הצעד הראשון הוא...
קרא עוד »
יונ 30, 2022
קבלן בנייה שכדאי להכיר – רחמים שקלים
תפקידו של קבלן בניין הוא לתכנן, לבנות ולתחזק בניית מבנים. הם נשכרים בדרך כלל על ידי בעלי נכסים לבניית...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
מה צריך לדעת על שירותי סיעוד פרטיים?
מצב סיעודי הוא מצב רפואי המשפיע על יכולת הריפוי של הגוף. זו יכולה להיות בעיה פיזית, נפשית או רגשית....
קרא עוד »
פבר 05, 2023