שולחן פינג פונג

פינג פונג הוא ספורט שמשחקים בו עם שולחן ומשוט אחד או שניים. זה משחק של פגיעות מהירות ותגובות מהירות. משחק זה דורש מהשחקן להיות מהיר, זריז ועירני. פינג פונג הומצא בשנת 1887 על ידי רב סרן הבריטי וולטר קלופטון וינגפילד. השם פינג פונג נגזר מהקול שהושמע כשהכדור פוגע במשוט. המשחק הפך מהר מאוד לפופולרי בגלל החוקים הקלים שלו, ההתקנה הקלה והעלות הנמוכה יחסית.

על ההיסטוריה של פינג פונג:

לפינג פונג יש גם היסטוריה של שימוש כספורט אולימפי מאז 1908. אליפות העולם הראשונה נערכה בלונדון בשנת 1909, שם זכתה אוסטרליה בזהב בפעם הראשונה אי פעם בתחרות בינלאומית . ישנם שישה כללים למשחק הפינג פונג. 1. יש להכות את הכדור עם ההנעה קרובה מספיק כדי להקפיץ אותו בחזרה אל משטח המשחק של השולחן ולגרום לו לנחות במצב ניתן לשחק. אם שחקן לא מצליח ליצור קשר עם הגשה, הוא מאבד את החזקה בצד הטבלה שלו לאותה נקודה. לשחקן מותר "לתת" אחת למשחק, כלומר כאשר שחקן מחטיא בכוונה את הזריקה שלו ואין לו מגע משוטים בהגשה של יריבו לפני שהוא קופץ פעמיים במגע עם הרצפה או הרשת. זה נחשב ליציאה מחוץ לתחום. 

איך משחקים?

פינג פונג הוא ספורט שמשחקים בו שני שחקנים באמצעות שולחן המחולק לשני חצאים באמצעות רשת. המשחק שוחק במקור עם שולחן בעל 8 קירות, אך גודל השולחן התפתח מאז. שולחנות הפינג פונג המודרניים הראשונים הוצגו ב-1926 על ידי ג'יימס וו. ג'יב, פיזיקאי וממציא אמריקאי שהתנסה בגלי רדיו כחלק ממחקריו על תקשורת אלחוטית. כל שחקן משתמש בכדור טניס ומנסה לפגוע בכדור, כמה שיותר חזק, כך שהוא יקפוץ לצד השני של הרשת בצורה כזו שהיריב לא יכול להחזיר אותו. נקודות מתקבלות כאשר שחקן לא מצליח להחזיר את הכדור במסגרת הכללים. נקודות ששיחקו ישירות עם הידיים (הנקראות "טניס שולחן") אינן נצברו אך מותרות מטעמי נוחות. אין הגבלה על כמה זמן משחק יכול להימשך.

אם אין לכם שולחן פינג פונג בבית או במשרד עדיין זה הזמן לקנות אחד! מוזמנים לאתר של LA ספורט >>>

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זהב לבן או צהוב, מה ההבדל?
אנשים רבים כלל לא יודעים שקיים חומר הנקרא זהב לבן. צבע הזהב הלבן נראה בדיוק כמו צבע הכסף ולכן ישנם לא...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
שיפצתם את הבית ונגמרו לכם הכוחות? תנו לנו לעשות לכם ניקיון אחרי שיפוץ!
אין ספק כי בספורט אנחנו בין המדינות הגרועות בעולם ודי לראות את ההישגים שלנו בכדורגל או אתלטיקה. אך יש...
קרא עוד »
אוק 20, 2018
קולבים לבגדים – מה הדרך הנוחה ביותר לתלות בגדים?
לא מעט אנשים בוחרים לעשות שימוש תדיר בקולבים לכמות גדולה של בגדים. השימוש הרב בקולבים גורם לעומס יתר...
קרא עוד »
יול 01, 2020