הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין – מה צריך לדעת?

הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין

כמעט כל זוג מכיר כיום את המושג: "הסכם ממון". מדובר על הסכם שמטרתו היא להסדיר את הסוגייה הכלכלית בין בני הזוג. כלומר: בהסכם יתקבלו החלטות בין בני הזוג ויחתמו על ידי בני הזוג. ההחלטות יהיו נוגעות בעיקר בנוגע לחלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה וההסכם יערך ויחתם על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בתחום. ניתן לערוך הסכם ממון או לפני שמתחתנים והן אחרי שמתחתנים (קראו בהרחבה), כאשר ישנם כמה הבדלים בהסכם עצמו בין הסכם הנערך בין זוג שעדיין לא התחתן לבין הסכם הנערך בין זוג נשוי.

הסכם ממון- האם יש הבדל בין לפני או אחרי הנישואין?

ראשית כל, חשוב מאוד שכל זוג ידע שהסכם ממון הוא הסכם שניתן לערוך תמיד. כלומר: בין אם אתם עומדים לפני חתונה, בין אם אתם רק ידועים בציבור וכלל לא מתכוונים להתחתן ובין אם אתם זוג אשר התחתן עבר ושכח לערוך הסכם ממון לפני החתונה, הרי שעריכה וחתימה על הסכם ממון הוא דבר שתמיד רלוונטי. בעוד שזוגות אשר עורכים הסכם ממון כאשר הם אינם נשואים או כאשר הם עומדים לפני חתונה, לרוב יעסקו בהסכם בעיקר בפן הכלכלי הזוגי הרלוונטי להם, יתכן מאוד שזוגות נשואים יבחרו לכלול בהסכם זה גם נושאים אחרים כגון: משמורת על הילדים, הסדרי ראייה ועוד.

מתי כדאי לערוך הסכם ממון?

הסכם ממון הוא הסכם שכדאי מאוד לכל זוג לערוך. בין אם מדובר בזוג שעדיין לא התחתן, בין אם מדובר בידועים בציבור שכלל לא מתכוונים להתחתן ובין אם מדובר בזוג אשר התחתן ותוהה אם לאחר הנישואין אכן כדאי בכלל לערוך הסכם ממון. מדובר על הסכם המסדיר את הזכויות הכלכליות העתידיות של כל אחד מבני הזוג בכל הנוגע לרכושם המשותף במקרה של פרידה ועתיד לחסוך לזוג לא מעט מאבקים משפטיים סביב נושא הממון. קראו על הסכם ממון על דירת מגורים למשל.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אביזרים יהודיים: המדריך הבלתי נאמר שלך לקניית זכות
אביזרים יהודיים הם לא רק פיסות קישוט? הם חדורי מסורת עמוקה, תרבות ומשמעות. אבל איפה אפשר למצוא יצירות...
קרא עוד »
נוב 04, 2023
מה ההבדלים בין החלקה אורגנית להחלקת קראטין?
לשיער יש נטייה טבעית לשמור על צורתו ומרקם המקוריים. זאת בשל העובדה שהוא עוקב אחר מחזור הצמיחה של זקיק...
קרא עוד »
אוק 11, 2022
פסיכולוגית דתית 
בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הפסיכולוגים והפסיכיאטרים המועסקים במרכזים שונים. הביקוש אליהם גבוה...
קרא עוד »
יול 24, 2022