הכל על תכנון פרישה לפנסיה

תכנון פרישה לפנסיה

למרות שגיל הפרישה נראה לכם אי שם הרחק באופק, חשוב לתכנן מראש גם את הרגע הזה בחייכם כדי להיות מוכנים לכל תרחיש מבחינה כלכלית. תכנון פרישה לפנסיה יאפשר לכם שקט נפשי וכלכלי לאחר סיום עבודתכם, אם בגלל הגיעכם לגיל הפרישה או אובדן כושר עבודה, כך שלא תצטרכו לדאוג לתזרים מזומנים שוטף כפי שהייתם רגילים במהלך עבודתכם היומיומית.

מטרתם של מסלולי הפנסיה השונים היא להחליף את מקור הפרנסה הקבוע של אדם עובד לאחר פרישתו מהעבודה, ולכן קיימת חשיבות בבחירת מסלול הפנסיה המתאים ביותר לכל אחד בנוסף לתכנון הפרישה.

סוגי פנסיה

כיום ישנם שלושה מסלולים עיקריים של סוגי פנסיה שיבטיחו המשך הכנסה לאחר זמן הפרישה מהעבודה:

  • פנסיית זקנה – מסלול פנסיה המעניק זכאות לכל מבוטח לקבלת קצבה חודשית לאחר שהגיע לגיל פרישה מהעבודה, כאשר גיל הזכאות לגברים עומד על 67 ואילו לנשים הוא 62, וכך מבטיח המשך הכנסה בהתאם למסלול הפנסיה שהמבוטח הצטרף אליו.
  • פנסיית נכות – קצבה חודשית המשולמת לעובד שנאלץ להפסיק את עבודתו כתוצאה ממחלה, תאונה או כל בעיה רפואית אחרת המגדירה את מצבו כאובדן כושר עבודה. במקרה של הפסקת עבודה זמנית כתוצאה מאובדן כושר עבודה המבוטח זכאי לקצבה מוגבלת בזמן, ואילו מבוטח שסובל מנכות קבועה זכאי לקבל קצבה קבועה לכל החיים בהתאם לתנאי הפוליסה.
  • פנסיית שאירים – מסלול פנסיה המזכה את בני משפחתו הקרובים של המבוטח במקרה שהוא הולך לעולמו, כך שהם מקבלים קצבה חודשית לצורך המשך כלכלתם.

למה חשוב לתכנן את הפרישה לפנסיה?

גם אם אתם מרגישים כי מהלך יומכם ועבודתכם הינם עניין שבשגרה, ישנם דברים רבים שאינם צפויים מראש ולכן חשוב לא לחכות לרגע האחרון ובצע תכנון פיננסי ופרישה לפנסיה כדי למקסם את העתיד הכלכלי שלכם ושל בני משפחתכם.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לאן נעלמו החיות מהקרקסים?
עד לפני כמה שנים נראו ברוב הקרקסים חיות שונות אשר מבצעות פעלולים ופעולות אחרות בהתאם להנחיות של...
קרא עוד »
דצמ 03, 2019
אמן חושים – 5 מהטריקים הכי מדהימים
אתם חושבים האם להזמין קוסם לאירועי חברה להופיע בפני העובדים שלכם? מעולם לא הייתם בהופעה כזאת ולא...
קרא עוד »
דצמ 02, 2019
רעיונות לעיצוב מטבח מושלם
המטבח הוא הלב של הבית. זה המקום שבו מתאספות משפחות לארוחות ערב וחטיפים משפחתיים, שם חברים מבשלים...
קרא עוד »
דצמ 15, 2022